Wtorek 09 sierpnia 2022 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty | blank zachmurzenie umiarkowane 24°C

W Kucharach Królewskich pobiegli dla Karola [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 20 lutego w Kucharach Królewskich Stowarzyszenie Płońscy Patrioci zorganizowało zimowy bieg z cyklu „Cztery pory roku 2022”. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację mieszkańca gminy Sochocin Karola Wierzchowskiego, która przyniosła łącznie 6351,51 zł.

Rywalizacja toczyła się na dwóch trasach: 5 km i 10 km, zarówno w kategorii biegaczy, jak i kijkarzy. Każdy uczestnik, który ukończył bieg lub marsz nordic walking, otrzymał pamiątkowy medal, a trójka najszybszych uczestników biegu oraz marszu z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn puchary lub statuetki.

Podczas ceremonii dekoracji, puchary wręczali: burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, członek zarządu powiatu płońskiego Robert Adamski, a także radny Rady Miejskiej w Sochocinie Krzysztof Dzięgielewski.

Wszystkie środki finansowe zarówno z przeprowadzonych licytacji (900 zł), jak też z wpisowego (5451,51 zł), zebrane od uczestników biegu zimowego, zostaną przekazane na wsparcie leczenia i rehabilitacji dla 14-letniego Karola Wierzchowskiego, mieszkańca sochocińskiej gminy. Chłopiec urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, czego skutkiem jest niedowład lewostronny. Leczenie wymagało przeprowadzenia poważanej operacji lewej stopy, a mianowicie wydłużenia ścięgna Achillesa. Pomimo operacji, nie udało się powstrzymać rozwoju chorób, pogłębiają się one i przynoszą cierpienie.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków powiatu płońskiego w ramach konkursu ofert na kulturę fizyczną, promocję i ochronę zdrowia w 2022 roku. Miasto i gmina Sochocin była, obok Starostwa Powiatowego w Płońsku i Nadleśnictwa Płońsk, partnerem wydarzenia.

Wyniki:

Bieg 5 km – mężczyźni: 1. Kamil Kuszmider, 2. Łukasz Pydynowski, 3. Adrian Lewicki.

Bieg 5 km – kobiety: 1. Aleksandra Szmulewicz, 2. Joanna Bilińska, 3. Karolina Nerć.

Marsz nordic walking 5 km – mężczyźni: 1. Marcin Radomski 2. Waldemar Danielski, 3. Dariusz Kolenkiewicz.

Marsz nordic walking 5 km – kobiety: 1. Anna Chmielewska, 2. Aleksandra Budniak, 3. Magdalena Sokołowska.

Bieg 10 km – mężczyźni: 1. Tomasz Mikulski, 2. Mateusz Kalwas, 3. Łukasz Zembrzuski.

Bieg 10 km – kobiety: 1. Julia Nikołajuk, 2. Ilona Marciniak, 3. Patrycja Mariańska.

Marsz nordic walking 10 km – mężczyźni: 1. Marcin Radomski, 2. Waldemar Danielski, 3. Marcin Brewczyński.

Marsz nordic walking 10 km – kobiety: 1. Aleksandra Budniak, 2. Maria Szot, 3. Wiola Jasińska-Zalewska i Alina Jasińska.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content