Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Warsztaty sportowe „Pho3nix Active School” w Sochocinie [ZDJĘCIA]

blank

W piątek, 4 listopada w Szkole Podstawowej w Sochocinie odbyły się warsztaty sportowe, które przeprowadził zespół Pho3nix Kids. Gościem specjalnym wydarzenia była kolarka torowa, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy (szósta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020), Daria Pikulik.

Przypomnijmy, że piątkowe warsztaty, to nagroda publiczności zdobyta przez sochocińską szkołę w konkursie „Pho3nix Active School”, przeprowadzonym w maju 2022 roku. Jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół podstawowych, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zgodnie z zadaniem konkursowym stworzono film video, promujący szkolne aktywności fizyczne i prezentujący ćwiczenia sportowe uczniów, między innymi: zabawy ruchowe, taneczne, gry zespołowe i ćwiczenia indywidualne. Na potrzeby konkursu uczniowie z Sochocina w studio Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku nagrali również autorską (Magdaleny Bachman) piosenkę, pod tytułem „Akcja Pho3nix” (https://fb.watch/gAVKt4rmWL/).

Pho3nix Kids, to pierwsza ogólnopolska platforma, która nagradza dzieci za regularną aktywność fizyczną. Ich celem jest aktywizacja dzieci i wprowadzenie ich w świat sportu od najmłodszych lat.

Pho3nix angażuje dzieci w aktywność, poprzez filmy edukacyjne, warsztaty sportowe, wyzwania i konkursy, prowadzone na dedykowanej platformie wideo i w aplikacji mobilnej.

Cała akcja została przeprowadzona przez samorząd uczniowski sochocińskiej placówki oświatowej, a jej koordynatorami były: Magdalena Bachman i Kamila Łukasiak.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content