Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Warsztaty sportowe „Pho3nix Active School” w Sochocinie [ZDJĘCIA]

W piątek, 4 listopada w Szkole Podstawowej w Sochocinie odbyły się warsztaty sportowe, które przeprowadził zespół Pho3nix Kids. Gościem specjalnym wydarzenia była kolarka torowa, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy (szósta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020), Daria Pikulik.

Przypomnijmy, że piątkowe warsztaty, to nagroda publiczności zdobyta przez sochocińską szkołę w konkursie „Pho3nix Active School”, przeprowadzonym w maju 2022 roku. Jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół podstawowych, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zgodnie z zadaniem konkursowym stworzono film video, promujący szkolne aktywności fizyczne i prezentujący ćwiczenia sportowe uczniów, między innymi: zabawy ruchowe, taneczne, gry zespołowe i ćwiczenia indywidualne. Na potrzeby konkursu uczniowie z Sochocina w studio Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku nagrali również autorską (Magdaleny Bachman) piosenkę, pod tytułem „Akcja Pho3nix” (https://fb.watch/gAVKt4rmWL/).

Pho3nix Kids, to pierwsza ogólnopolska platforma, która nagradza dzieci za regularną aktywność fizyczną. Ich celem jest aktywizacja dzieci i wprowadzenie ich w świat sportu od najmłodszych lat.

Pho3nix angażuje dzieci w aktywność, poprzez filmy edukacyjne, warsztaty sportowe, wyzwania i konkursy, prowadzone na dedykowanej platformie wideo i w aplikacji mobilnej.

Cała akcja została przeprowadzona przez samorząd uczniowski sochocińskiej placówki oświatowej, a jej koordynatorami były: Magdalena Bachman i Kamila Łukasiak.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content