Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 3°C

Warsztaty sportowe „Pho3nix Active School” w Sochocinie [ZDJĘCIA]

W piątek, 4 listopada w Szkole Podstawowej w Sochocinie odbyły się warsztaty sportowe, które przeprowadził zespół Pho3nix Kids. Gościem specjalnym wydarzenia była kolarka torowa, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy (szósta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020), Daria Pikulik.

Przypomnijmy, że piątkowe warsztaty, to nagroda publiczności zdobyta przez sochocińską szkołę w konkursie „Pho3nix Active School”, przeprowadzonym w maju 2022 roku. Jest to największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół podstawowych, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zgodnie z zadaniem konkursowym stworzono film video, promujący szkolne aktywności fizyczne i prezentujący ćwiczenia sportowe uczniów, między innymi: zabawy ruchowe, taneczne, gry zespołowe i ćwiczenia indywidualne. Na potrzeby konkursu uczniowie z Sochocina w studio Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku nagrali również autorską (Magdaleny Bachman) piosenkę, pod tytułem „Akcja Pho3nix” (https://fb.watch/gAVKt4rmWL/).

Pho3nix Kids, to pierwsza ogólnopolska platforma, która nagradza dzieci za regularną aktywność fizyczną. Ich celem jest aktywizacja dzieci i wprowadzenie ich w świat sportu od najmłodszych lat.

Pho3nix angażuje dzieci w aktywność, poprzez filmy edukacyjne, warsztaty sportowe, wyzwania i konkursy, prowadzone na dedykowanej platformie wideo i w aplikacji mobilnej.

Cała akcja została przeprowadzona przez samorząd uczniowski sochocińskiej placówki oświatowej, a jej koordynatorami były: Magdalena Bachman i Kamila Łukasiak.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content