Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 17°C

Wiosenne sprzątanie Smardzewa i okolic. Zebrano 63 worki śmieci [ZDJĘCIA]

Kolejna już akcja porządków w gminie Sochocin. Wcześniej mieszkańcy Idzikowic i Niewikli, a w minioną sobotą, 22 kwietnia, bezpośrednio w „Międzynarodowy Dzień Ziemi”, to Ochotnicza Straż Pożarna w Smardzewie zorganizowała sprzątanie śmieci zalegających w okolicy. Co istotne, do wielkiego sprzątania przyłączyła się również Szkoła Podstawowa imienia Powstańców Styczniowych 1863 roku w Smardzewie.

W akcji porządkowania Smardzewa i okolic wzięło udział blisko 50 osób. Długo można by wymieniać, jakie „skarby” złowili w swojej „małej Ojczyźnie”. Oprócz standardowych butelek, puszek i reklamówek ze śmieciami, znaleźli też między innymi: dwie opony samochodowe, wiązankę kwiatów, zderzak samochodowy i telewizor. Wspólnymi siłami uzbierano 63 worki śmieci.

Parterem tego szczytnego wydarzenia było miasto i gmina Sochocin.

Serdecznie gratulujemy inicjatywy i zaangażowania.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content