Wkra wysprzątana. Zebrano 125 worków śmieci

Wkra wysprzątana. Zebrano 125 worków śmieci

W sobotę, 24 kwietnia, zrealizowano szczytną akcję sprzątania rzeki Wkry, na odcinku od Dziektarzewa do Modlina. Łącznie napełniono 125 worków śmieci.

Akcja ponownie przebiegała z wykorzystaniem kajaków. Zadbano nie tylko o oczyszczenie nurtu rzeki, ale także jej brzegi. Oprócz standardowych butelek i puszek, grupa ponad 170 uczestników znalazła też między innymi: lodówkę, pralkę i kilka opon samochodowych.

Organizatorami wiosennej edycji wydarzenia „Czysta Wkra 2021” byli: Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”, Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej, a także operatorzy wypożyczający kajaki na Wkrze, zaś wśród partnerów tegorocznej akcji znalazły się Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna i Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz witryna społeczno-kulturalna pn. „Dzieje się na Mazowszu”.

Przypomnijmy, że Wkra przepływa przez siedem powiatów, a jej sprzątanie odbywa się dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. Kolejne porządki na rzece odbędą się pod koniec września i już tego miejsca organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się do nich przyłączyć.

Foto: Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”

 

 

Skip to content