Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 22 kwietnia 2024 | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera | zachmurzenie duże 5°C

Bezpłatny Internet dla każdego w gminie Sochocin

W gminie Sochocin można korzystać z bezpłatnych punktów dostępu do Internetu. Aby nawiązać połączenie z Internetem wystarczyć połączyć się z siecią o nazwie „Publiczny Internet dla każdego”, zapoznać się z jej regulaminem i zaakceptować ten regulamin przy pomocy przycisku „Kliknij, aby połączyć”. Połączenie się z siecią nie wymaga wprowadzania hasła dostępowego. Do surfowania po sieci niezbędne jest jedynie posiadanie własnego urządzenia mobilnego – smartfona, tabletu lub laptopa. Zapraszamy do swobodnego i bezpiecznego korzystania z sieci internetowej.

 

Gmina Sochocin w ramach projektu pod nazwą „Publiczny Internet dla każdego w gminie Sochocin” wykonała łącznie 13 punktów ogólnodostępnego dostępu do Internetu typu hotspot. Wartość dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020, oś priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie nr 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” wynosi 100%. Kwota dofinansowania wyniosła 64 368,00 zł.

 

 

 

Realizacja projektu ma na celu m.in.: podwyższenie jakości życia mieszkańców, zmniejszenie kosztów funkcjonowania administracji publicznej oraz zwiększenie jej efektywności, przełamanie barier dotyczących cyfrowego wykluczenia, łatwiejszy dostęp do informacji dla ludności i przedsiębiorców oraz zwiększenie atrakcyjności regionu.

Przy wyznaczaniu lokalizacji punktów dostępowych, zostały uwzględnione miejsca bez dostępu do Internetu, wykluczone cyfrowo oraz szczególnie odwiedzane i uczęszczane przez mieszkańców i turystów.

Lokalizacje wewnętrznych punktów dostępu do bezpłatnego Internetu:

  1. Urząd Miasta i Gminy Sochocin – 2 punkty.
  2. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie – 2 punkty.
  3. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie – 4 punkty.

Zewnętrzne punkty bezpłatnego dostępu do Internetu:

  1. Rynek w Sochocinie.
  2. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie.
  3. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie – 2 punkty.
  4. Stadion Gminny w Sochocinie.

Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej: https://www.sochocin.pl/darmowe-wi-fi-juz-dziala-w-sochocinie-siec-nowych-hotspotow-zapewnia-dostep-do-internetu-mieszkancom-i-turystom-punkty-dostepu/.

Skip to content