Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Darmowe wi-fi już działa w Sochocinie. Sieć nowych hotspotów zapewnia dostęp do Internetu mieszkańcom i turystom [PUNKTY DOSTĘPU]

W gminie Sochocin działa „Publiczny Internet dla każdego”. Bezpłatne hotspoty, czyli punkty darmowego połączenia się z Internetem za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie wi-fi, rozmieszczono w 13 punktach na terenie Sochocina.

Przypomnijmy, że 2020 roku Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020, przyznało gminie Sochocin dofinansowanie na utworzenie internetowych hotspotów. Gminy mogły ubiegać się o dofinansowanie (bon) na budowę publicznych dostępów do Internetu na swoim terenie, którego maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 64 368,00 zł.

Środki w całości pokryły koszty instalacji hotspotów w 13 lokalizacjach, które umieszczone zostały w najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców miejscach. Warto dodać, że projekt został zrealizowany bez wkładu własnego gminy Sochocin.

– Pomysł na uruchomienie sieci hotspotów w Sochocinie to gest w stronę mieszkańców i turystów. Zależało nam, aby w Sochocinie w miejscach szczególnie popularnych i najczęściej odwiedzanych można było korzystać z bezpłatnego wi-fi z szybkim Internetem. Prędkość przesyłania danych w takim przypadku wynosi bowiem co najmniej 30 Mb/s – podkreśla burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Instrukcja nawiązania połączenia z siecią o identyfikatorze SSID „Publiczny Internet dla każdego”:

 1. Na urządzeniu, z którego będziemy korzystać należy odnaleźć sieć wi-fi o nazwie „Publiczny Internet dla każdego”.
 2. Zaakceptować regulamin korzystania z usługi.
 3. W celu nawiązania połączenia nacisnąć przycisk „Kliknij, aby połączyć”.

– Sochocinianom darmowy Internet będzie służył na co dzień. Każdy z nas przecież codziennie coś sprawdza, szukamy konkretnego adresu, sklepu czy godzin otwarcia różnych instytucji, czy choćby rozkładu jazdy. Odwiedzający nas turyści dzięki możliwości skorzystania z darmowego Internetu, będą mogli w pełni zaplanować czas na zwiedzanie, znaleźć miejsce na obiad lub odpoczynek. Wystarczy się tylko zalogować i korzystać – dodaje burmistrz Jerzy Ryziński.

Poniżej miejsca, w których zostały zlokalizowane punkty bezpłatnego dostępu do Internetu:

Wewnętrzne punkty dostępu:

 1. Urząd Miasta i Gminy Sochocin, ul. Guzikarzy 9, lokalizacja: korytarz na piętrze.
 2. Urząd Miasta Gminy Sochocin, ul. Guzikarzy 9, lokalizacja: korytarz na piętrze.
 3. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, ul. Guzikarzy 8a, lokalizacja: korytarz na piętrze.
 4. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, ul. Guzikarzy 8a, lokalizacja: korytarz na piętrze.
 5. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: korytarz w budynku szkoły.
 6. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: korytarz w budynku szkoły.
 7. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: korytarz w budynku przedszkola.
 8. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: korytarz w budynku stołówki.

Zewnętrzne punkty dostępu:

 1. Rynek w Sochocinie, ul. Stary Rynek, lokalizacja: latarnia w rynku.
 2. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, ul. Guzikarzy 8a, lokalizacja: ukierunkowany na teren zielony, wraz z siłownią zewnętrzną.
 3. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: ukierunkowany na plac przed szkołą.
 4. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: ukierunkowany na plac zabaw i miejsce rekreacji przy przedszkolu.
 5. Stadion Gminny w Sochocinie, ul. Szkolna 21, lokalizacja: ukierunkowany na boisko piłkarskie.

Na zdjęciach poniżej prezentujemy lokalizacje hotspotów.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content