Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 15 lipca 2024 | Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida | bezchmurnie 29°C

Darmowe wi-fi już działa w Sochocinie. Sieć nowych hotspotów zapewnia dostęp do Internetu mieszkańcom i turystom [PUNKTY DOSTĘPU]

W gminie Sochocin działa „Publiczny Internet dla każdego”. Bezpłatne hotspoty, czyli punkty darmowego połączenia się z Internetem za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie wi-fi, rozmieszczono w 13 punktach na terenie Sochocina.

Przypomnijmy, że 2020 roku Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020, przyznało gminie Sochocin dofinansowanie na utworzenie internetowych hotspotów. Gminy mogły ubiegać się o dofinansowanie (bon) na budowę publicznych dostępów do Internetu na swoim terenie, którego maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 64 368,00 zł.

Środki w całości pokryły koszty instalacji hotspotów w 13 lokalizacjach, które umieszczone zostały w najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców miejscach. Warto dodać, że projekt został zrealizowany bez wkładu własnego gminy Sochocin.

– Pomysł na uruchomienie sieci hotspotów w Sochocinie to gest w stronę mieszkańców i turystów. Zależało nam, aby w Sochocinie w miejscach szczególnie popularnych i najczęściej odwiedzanych można było korzystać z bezpłatnego wi-fi z szybkim Internetem. Prędkość przesyłania danych w takim przypadku wynosi bowiem co najmniej 30 Mb/s – podkreśla burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Instrukcja nawiązania połączenia z siecią o identyfikatorze SSID „Publiczny Internet dla każdego”:

 1. Na urządzeniu, z którego będziemy korzystać należy odnaleźć sieć wi-fi o nazwie „Publiczny Internet dla każdego”.
 2. Zaakceptować regulamin korzystania z usługi.
 3. W celu nawiązania połączenia nacisnąć przycisk „Kliknij, aby połączyć”.

– Sochocinianom darmowy Internet będzie służył na co dzień. Każdy z nas przecież codziennie coś sprawdza, szukamy konkretnego adresu, sklepu czy godzin otwarcia różnych instytucji, czy choćby rozkładu jazdy. Odwiedzający nas turyści dzięki możliwości skorzystania z darmowego Internetu, będą mogli w pełni zaplanować czas na zwiedzanie, znaleźć miejsce na obiad lub odpoczynek. Wystarczy się tylko zalogować i korzystać – dodaje burmistrz Jerzy Ryziński.

Poniżej miejsca, w których zostały zlokalizowane punkty bezpłatnego dostępu do Internetu:

Wewnętrzne punkty dostępu:

 1. Urząd Miasta i Gminy Sochocin, ul. Guzikarzy 9, lokalizacja: korytarz na piętrze.
 2. Urząd Miasta Gminy Sochocin, ul. Guzikarzy 9, lokalizacja: korytarz na piętrze.
 3. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, ul. Guzikarzy 8a, lokalizacja: korytarz na piętrze.
 4. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, ul. Guzikarzy 8a, lokalizacja: korytarz na piętrze.
 5. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: korytarz w budynku szkoły.
 6. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: korytarz w budynku szkoły.
 7. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: korytarz w budynku przedszkola.
 8. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: korytarz w budynku stołówki.

Zewnętrzne punkty dostępu:

 1. Rynek w Sochocinie, ul. Stary Rynek, lokalizacja: latarnia w rynku.
 2. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, ul. Guzikarzy 8a, lokalizacja: ukierunkowany na teren zielony, wraz z siłownią zewnętrzną.
 3. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: ukierunkowany na plac przed szkołą.
 4. Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, ul. Szkolna 17, lokalizacja: ukierunkowany na plac zabaw i miejsce rekreacji przy przedszkolu.
 5. Stadion Gminny w Sochocinie, ul. Szkolna 21, lokalizacja: ukierunkowany na boisko piłkarskie.

Na zdjęciach poniżej prezentujemy lokalizacje hotspotów.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content