Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 4°C

Debata „Pierwszy sygnał”

Według danych Polskiej Agencji Prasowej w 2022 roku zanotowano łącznie 2031 prób samobójczych dzieci i młodzieży. 150 zakończyło się zgonem. Najmłodsze z osób, które podjęły się próby miały między 7 a 12 lat…

W ostatnich latach obserwuje się rosnącą liczbę samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Czy szybka reakcja najbliższego otoczenia jest rozwiązaniem na ten problem? Czy dzieci poza zwykłą potrzebą „wygadania się” nie mają nam do przekazania jakiejś niepokojącej informacji? Jak zauważyć „pierwszy sygnał”? Czy zawsze myśli samobójcze są powikłaniami depresji?

Jeśli jesteś rodzicem, nauczycielem, pedagogiem, osobą bezpośrednio współpracującą z dziećmi lub młodzieżą – weź udział w debacie „Pierwszy sygnał”.

Prelegentami spotkania będą specjaliści:

  • Iwona Witulska – przyczyny prób samobójczych w ujęciu socjologiczno-pedagogicznym,
  • Michał Symonowicz – styl życia nastolatków i relacje międzyludzkie, a samobójstwa.

O tym wszystkim już w sobotę, 18 marca, o godzinie 10.00.

Spotkanie ma charakter otwarty, jednak z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc dla uczestników wydarzenia prosimy o zgłoszenie chęci udziału: zapisy telefoniczne lub SMS – 664 907 202, albo e-mailowo: promocja@powiat-plonski.pl.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Wataha, Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Płońsku

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content