Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Debata „Pierwszy sygnał”

Według danych Polskiej Agencji Prasowej w 2022 roku zanotowano łącznie 2031 prób samobójczych dzieci i młodzieży. 150 zakończyło się zgonem. Najmłodsze z osób, które podjęły się próby miały między 7 a 12 lat…

W ostatnich latach obserwuje się rosnącą liczbę samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Czy szybka reakcja najbliższego otoczenia jest rozwiązaniem na ten problem? Czy dzieci poza zwykłą potrzebą „wygadania się” nie mają nam do przekazania jakiejś niepokojącej informacji? Jak zauważyć „pierwszy sygnał”? Czy zawsze myśli samobójcze są powikłaniami depresji?

Jeśli jesteś rodzicem, nauczycielem, pedagogiem, osobą bezpośrednio współpracującą z dziećmi lub młodzieżą – weź udział w debacie „Pierwszy sygnał”.

Prelegentami spotkania będą specjaliści:

  • Iwona Witulska – przyczyny prób samobójczych w ujęciu socjologiczno-pedagogicznym,
  • Michał Symonowicz – styl życia nastolatków i relacje międzyludzkie, a samobójstwa.

O tym wszystkim już w sobotę, 18 marca, o godzinie 10.00.

Spotkanie ma charakter otwarty, jednak z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniej liczby miejsc dla uczestników wydarzenia prosimy o zgłoszenie chęci udziału: zapisy telefoniczne lub SMS – 664 907 202, albo e-mailowo: promocja@powiat-plonski.pl.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, Stowarzyszenie Proobronne Centrum Edukacji Wataha, Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Płońsku

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content