Dla Pawła magia świąt Bożego Narodzenia nabiera dosłownego znaczenia

Dla Pawła magia świąt Bożego Narodzenia nabiera dosłownego znaczenia

Urząd Gminy w Sochocinie zorganizował charytatywną akcję zbierania plastikowych nakrętek, z przeznaczeniem na wsparcie osób potrzebujących. Dzisiaj, 24 grudnia, w Wigilię, w najbardziej magiczny dzień roku, wójt gminy Sochocin Jerzy Ryziński wręczył niepełnosprawnemu Pawłowi Kujawskiemu nowoczesną kuchenkę mikrofalową o wartości ponad 500 złotych, którą zakupiliśmy za pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek, a także za środki zebrane w ramach zbiórki wśród pracowników sochocińskiego urzędu gminy. Przekazany sprzęt trafi do nowo powstałego, wymarzonego domu Pawła, który jest obecnie w stanie surowym zamkniętym.

Paweł Kujawski to 36-letni mieszkaniec Sochocina. Jest naszym bardzo dobrym kolegą, od wielu lat pracuje w Urzędzie Gminy Sochocin. Skończył też studia. Paweł codziennie pokonuje różne bariery i ból. Od 1999 roku, wskutek nieszczęśliwego wypadku, jest przykuty do łóżka i inwalidzkiego wózka. Mężczyzna od 21 lat cierpi na tetraplegię, czyli porażenie czterokończynowe. Jego życie z dnia na dzień zmieniło się już na zawsze.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy włączyć się w pomoc dla mieszkańca naszej gminy i dołożyć małą cegiełkę do nowo powstałego budynku, który trzeba teraz wykończyć. Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt, choć w niewielkim stopniu ułatwi Pawłowi codzienne życie. Serdecznie dziękujemy lokalnemu społeczeństwu, przede wszystkim mieszkańcom gminy Sochocin, ale nie tylko, za uczestnictwo w akcji zbiórki plastikowych nakrętek.

Nie zamierzamy spoczywać na laurach i rozpoczynamy już kolejną charytatywną zbiórkę nakrętek. Oczywiście zachęcamy do zbierania ich całymi rodzinami i wrzucania do przygotowanego w tym celu metalowego pojemnika w kształcie serca.

Tekst i foto: KW

Skip to content