Gdzie w powiecie płońskim znajdują się punkty szczepień powszechnych?

Gdzie w powiecie płońskim znajdują się punkty szczepień powszechnych?

Na przełomie kwietnia i maja br. na terenie powiatu płońskiego swoją działalność rozpoczęły cztery punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19.

Powszechne punkty szczepień tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa.

Na terenie naszego powiatu takie miejsca szczepień zlokalizowane zostały w płońskim szpitalu, Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku, Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu, a także w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnie.

Szpital w Płońsku

Punkt szczepień powszechnych w płońskim szpitalu działa na pierwszym piętrze budynku przychodni.

Uruchomiono specjalną infolinię pod numerem telefonu 791 863 600 do rejestracji osób chętnych w ramach listy rezerwowej, czynny od godz. 7.00 do 14.35.

Procedury rejestracji:

– infolinia 989,

– SMS o treści „SzczepimySie” pod numer telefonu 880 333 333,

– e-rejestracja na www.pacjent.gov.pl,

– wybierz punkt szczepień powszechnych SPZ ZOZ Płońsk.

Po 15 maja szczepienia będą odbywać się siedem dni w tygodniu (uzależnione od dostaw szczepionek).

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku

Powszechny punkt szczepień w obiekcie MCSiR ruszył 4 maja, wejście po prawej stronie przy głównych schodach, a szczepienia tam rozpoczynają się od godz. 13.00. Rejestracja odbywa się za pomocą infolinii pod numerem tel. 989.

Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu

Masowy punkt szczepień przeciw COVID-19 został również uruchomiony w Raciążu, w siedzibie MCKSiR, przy ulicy Parkowej 14. Wejście znajduje się od strony kawiarni, w której można zaczekać na szczepienie. Szczepienia są przeprowadzane w specjalnie przygotowanych kabinach ustawionych na sali widowiskowej. Tam znajduje się również poczekalnia po szczepieniu. Wyjście zostało zlokalizowane od strony ulicy Nadrzecznej.

Godziny działania punktu szczepień masowych w Raciążu, to 13.00–16.00 we wtorki (z możliwością przedłużenia godzin pracy) oraz 8.00–16.00 od środy do piątku. Punkt zlokalizowany w MCKSiR w Raciążu pracuje również w soboty, w godzinach 8.00–16.00.

Przed przyjściem do punktu konieczna jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać internetowo, lub poprzez infolinię działającą pod numerem tel. 989.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnie

W środę, 28 kwietnia rozpoczął działalność powszechny punkt szczepień w Szczytnie, a mianowicie w remizie OSP Szczytno, Szczytno 11A.

Punkt szczepień w Szczytnie jest czynny w środy w godzinach 8.00–16.00, w piątki od 13.00 do 18.00, a także w soboty w godzinach 8.00–16.00.

Zapisy odbywają się przez infolinię 989, e-Rejestrację na stronie internetowej www.pacjent.gov.pl lub SMS-em o treści „SzczepimySie” pod numer 880 333 333.

 

 

Skip to content