Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Sprawdź, co zrobiliśmy w ramach „MIAS Mazowsze 2020” [ZDJĘCIA]

Źródło grafiki: www.mazovia.pl

W ubiegłym roku gmina Sochocin, z pozyskanych środków z budżetu województwa mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020”, a także z funduszy sołeckich, zrealizowała pięć zadań. Wsparcie z projektu przyznane zostało sołectwom z: Gutarzewa, Kondrajca, Smardzewa, Sochocina oraz Ślepowron.

Celem inicjatywy jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców sołectw, poprzez udzielanie przez województwo mazowieckie wsparcia finansowego gminom, realizującym zadania istotne dla rad sołeckich. Przypomnijmy, że w ramach „MIAS Mazowsze 2020” gminy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 000 zł dla jednego projektu. Warto też podkreślić, że gminy do 50 sołectw mogły złożyć do pięciu wniosków, te liczące od 50 do 60 sołectw do sześciu wniosków, a mające więcej niż 60 sołectw – maksymalnie dziewięć wniosków. Co ważne, jedno sołectwo mogło być objęte realizacją tylko jednego zadania.

Pierwsze to Remont świetlicy w miejscowości Gutarzewo”. Ogólna kwota zadania to 20 000 zł, z czego 10 000 zł stanowiły środki z funduszu sołeckiego, a drugie tyle dotacja w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020”. W ramach zadania wykonany został remont podłogi w korytarzu, łazience i kuchni, a także wymieniona została instalacja elektryczna i instalacja wodno-kanalizacyjna w kuchni oraz łazience.

„Remont świetlicy w miejscowości Kondrajec” pochłonął 29 000 zł. Dotacja w ramach MIAS to 10 000 zł, resztę zaś stanowiły środki z funduszu sołeckiego. Wykonano remont zarówno szatni, sceny, łazienek, jak i pomieszczenia gospodarczego.

W przypadku „Wyposażenia placu zabaw przy Szkole Podstawowej w miejscowości Smardzewo ogólna kwota zadania wyniosła 22 755,00 zł, w tym 12 755 zł stanowiły pieniądze z funduszu sołeckiego oraz 10 000 zł dotacja w ramach MIAS. Do Smardzewa zakupiono i zamontowano tam dwie huśtawki i zestaw zabawowy.

Z kolei Modernizacja rynku w miejscowości Sochocin” kosztowała 39 900 zł. Na tę kwotę złożyły się pieniądze z funduszu sołeckiego oraz 10 000 zł dotacji z MIAS. W ramach zadania w sochocińskim rynku stanęły cztery lampy solarne, czyli takie, które ładowane są energią słoneczną. Dodatkowo w tym miejscu został zainstalowany monitoring wizyjny.

Na Zakup elementów siłowni zewnętrznej w miejscowości Ślepowrony gmina Sochocin wydała 27 249,42 zł. Dotacja z „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020” wyniosła 10 000 zł. Środki własne stanowiły przy tym 17 249,42 zł, w tym 10 000 zł pochodziło z funduszu sołeckiego. W Ślepowronach zamontowano następujące elementy siłowni zewnętrznej: wyciskanie i wyciąg, orbitrek, twister i steper, wahadło i bieg oraz rowerek.

Każde zrealizowane zadanie ma pozytywny wpływ na poprawę życia naszych mieszkańców. W gminie Sochocin Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw jest realizowany w znacznym stopniu dzięki dodatkowemu wsparciu z funduszy sołeckich, a to sprawia, że realizacja tych zadań staje się wspólną inicjatywą mieszkańców – wpływa na ich zaangażowanie w życie społeczne i działanie na rzecz rozwoju lokalnego oraz wyrównania szans – mówi burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content