Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Gmina Sochocin zakupiła wóz pożarniczy dla jednostki OSP w Sochocinie [MAMY ZDJĘCIA]

Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie już wkrótce wzbogaci się o używany samochód specjalny pożarniczy marki Star.

W środę, 7 października gmina Sochocin dokonała jego zakupu. Umowę w tej sprawie podpisali wójt sochocińskiej gminy Jerzy Ryziński i Marian Ojdana, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Toporze , w której to jednostce auto było ostatnio używane.

W ogłoszonym przetargu przez Urząd Gminy Sochocin, na zakup używanego, średniego samochodu pożarniczego wybrano model L70/LE. Koszt zakupu pojazdu to kwota 165 tys. zł. Całość została pokryta z budżetu gminy.

Wóz strażacki wyposażono w zbiornik na 2500 litrów wody i 250 litrów środka pianotwórczego. Ponadto samochód posiada napęd 4×2 z blokadą tylnego mostu, a także autopompę.

 

KW

Foto: KW, OSP w Toporze

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content