Wkra wysprzątana. W gminie Sochocin zebrano blisko 50 worków śmieci

Wkra wysprzątana. W gminie Sochocin zebrano blisko 50 worków śmieci

W sobotę, 3 października, zrealizowano szczytną akcję sprzątania rzeki Wkry, również między innymi na terenie gminy Sochocin, na odcinku od Kępy do Bolęcina. Łącznie napełniono około 50 worków śmieci o pojemności 60 litrów.

Akcja ponownie przebiegała z wykorzystaniem kajaków. Zadbano nie tylko o oczyszczenie nurtu rzeki, ale także jej brzegi. Oprócz standardowych butelek i puszek, grupa uczestników znalazła też m.in. fotel.

Organizatorami wydarzenia „Czysta Wkra 2020” byli: Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, a także operatorzy wypożyczający kajaki na Wkrze, zaś wśród partnerów tegorocznej akcji znalazły się Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Przypomnijmy, że Wkra przepływa przez siedem powiatów, a jej sprzątanie odbywa się dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. Kolejne porządki na rzece odbędą się w kwietniu przyszłego roku i już tego miejsca zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się do nich przyłączyć.

KW

Foto: Joanna Niepytalska

Skip to content