Gmina Sochocin zbiera plastikowe nakrętki. Pierwszy pojemnik stanął przed urzędem gminy

Gmina Sochocin zbiera plastikowe nakrętki. Pierwszy pojemnik stanął przed urzędem gminy

Sochocin zyskał nietypową konstrukcję na zakrętki, która stanęła przed budynkiem urzędu gminy. Do ogromnego serca można wrzucać plastikowe części. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie, rehabilitację niepełnosprawnych dzieci czy sprzęt specjalistyczny dla potrzebujących osób.

Czerwone serce w Sochocinie to nie jest tymczasowa konstrukcja na walentynki. Kosz wykonany jest z metalu i ma około 1,5 metra wysokości. Wewnątrz może pomieścić blisko 100 kg surowca. Idea jest taka, że kiedy kosz wypełni się zakrętkami, jego zawartość zostanie sprzedana firmie recyklingowej, która przerobi je na surowiec wtórny.

Do środka można wrzucać wszystkie plastikowe zakrętki, bez ograniczeń co do koloru i kształtu. W pojemniku można więc zostawić nie tylko zakrętki po napojach, ale też po chemii gospodarczej, płynach do zmywania, kosmetykach. Ważne jest, by do zakrętek nie dorzucać innych przedmiotów.

Oczywiście zachęcamy do zbierania nakrętek całymi rodzinami i wrzucania ich do przygotowanego w tym celu metalowego pojemnika w kształcie serca.

Skip to content