Czwartek 30 listopada 2023 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego | słabe opady śniegu -6°C

Hybrydowe lampy uliczne stanęły w Bolęcinie

Źródło grafiki: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie https://mazovia.pl/

W 2023 roku miasto i gmina Sochocin, z pozyskanych środków z budżetu województwa mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze”, ale też z funduszy sołeckich, zrealizowała zadanie pod nazwą „Wykonanie oświetlenia w miejscowości Bolęcin”.

Celem inicjatywy jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców sołectw, poprzez udzielanie przez województwo mazowieckie wsparcia finansowego gminom, realizującym zadania istotne dla społeczności lokalnej.

„Wykonanie oświetlenia w miejscowości Bolęcin” pochłonęło 22 480 zł. Dotacja w ramach MIAS wyniosła 10 000 zł, natomiast pozostałą część kwoty stanowiły środki z funduszu sołeckiego. W Bolęcinie zamontowano dwie nowoczesne hybrydowe lampy solarne.

Przypomnijmy jeszcze, że stosowną umowę o udzieleniu pomocy finansowej ze środków własnych budżetu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2023 podpisali w dniu 15 maja br. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz burmistrz sochocińskiej gminy Jerzy Ryziński.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2023 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie i Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja wordowska)

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja .pdf)

Informacje dot. przetwarzania danych zbieranych podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto i gminę Sochocin (wersja wordowska)

Skip to content