Czwartek 30 listopada 2023 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego | słabe opady śniegu -5°C

„Niepodległa do hymnu” już po raz 6. Świętujmy razem 11 listopada

Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza wszystkich do udziału w akcji pod nazwą „Niepodległa do hymnu”. Wykonajmy hymn wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy, 11 listopada w samo południe.

W ramach zapoczątkowanej w 2018 roku akcji, Polacy śpiewają hymn w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w inicjatywie wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na sześciu kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w 2021 roku wybrzmiał on w ponad 1000 miejsc. Mamy nadzieję, że i w tym roku Polacy, a także nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się równie licznie w „Niepodległą do hymnu” i znów wspólnie i radośnie pokażemy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.

Dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęcamy do organizowania wspólnego śpiewania, wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada również podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą.

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu państwowego zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych, z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

W Sochocinie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 10.00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym. Bezpośrednio po niej zaplanowano widowisko poetycko-muzyczne, pod tytułem „Requiem dla bohaterów”.

Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2023 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie i Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja wordowska)

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja .pdf)

Informacje dot. przetwarzania danych zbieranych podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto i gminę Sochocin (wersja wordowska)

Skip to content