Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

„Niepodległa do hymnu” już po raz 6. Świętujmy razem 11 listopada

Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza wszystkich do udziału w akcji pod nazwą „Niepodległa do hymnu”. Wykonajmy hymn wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy, 11 listopada w samo południe.

W ramach zapoczątkowanej w 2018 roku akcji, Polacy śpiewają hymn w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w inicjatywie wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na sześciu kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w 2021 roku wybrzmiał on w ponad 1000 miejsc. Mamy nadzieję, że i w tym roku Polacy, a także nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się równie licznie w „Niepodległą do hymnu” i znów wspólnie i radośnie pokażemy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.

Dla uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęcamy do organizowania wspólnego śpiewania, wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada również podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą.

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu państwowego zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych, z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

W Sochocinie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 10.00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym. Bezpośrednio po niej zaplanowano widowisko poetycko-muzyczne, pod tytułem „Requiem dla bohaterów”.

Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content