Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 26 lutego 2024 | Imieniny: Mirosława, Aleksandra | zachmurzenie małe 3°C

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Sochocinie. Był święty Mikołaj, smakołyki i kolorowe stoiska [ZDJĘCIA]

W sobotę, 9 grudnia w sochocińskim rynku odbyła się kolejna już edycja gminnego jarmarku bożonarodzeniowego. Wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: pięknym rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi, świąteczne iluminacje, rozgrzewająca herbata, święty Mikołaj – to tylko niektóre atrakcje sobotniej imprezy. Właśnie dlatego w grudniu, miejscem, gdzie najmocniej w Sochocinie odczuć można atmosferę świąt, jest rynek.

Podczas jarmarku można było nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu, a także spoza miasta i gminy Sochocin. Wśród jarmarkowych specjałów znalazły się między innymi: artystycznie wykonane pierniki, ciasta, sery, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje.

Nie mogło oczywiście zabraknąć śnieżynki, elfa i świętego Mikołaja, który chętnie pozował do wspólnych zdjęć i rozdawał czerwone czapeczki. W jego domku najmłodsi mogli sami ozdobić pierniki, udekorować bombki oraz stworzyć łańcuch choinkowy.

Atrakcją sochocińskiego jarmarku była również okolicznościowa, klimatyczna fotobudka.

Za wszelką pomoc w organizacji przedsięwzięcia bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim jednostkom OSP z terenu sochocińskiej gminy.

Organizatorem sobotniego wydarzenia było miasto i gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs fotograficzny „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

rozpoczęła się kalendarzowa oraz astronomiczna zima, a w związku z tym mamy dla Państwa konkurs fotograficzny pod nazwą „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”.

W sochocińskiej gminie nie brakuje przecież niesamowitych zakątków i pięknych, ciekawych miejsc, które warto uwiecznić.

Na Wasze zdjęcia czekamy do dnia 29 lutego 2024 roku. Fotografie, wraz z kartą zgłoszenia udziału w naszym konkursie należy przesłać na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – nr telefonu 23 661 80 01 (wew. 48).

Zapraszamy i zachęcamy zatem do wyprawy i zabawy w fotografowanie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, a także inne informacje dotyczące konkursu, na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Zima potrafi być piękna, mamy nadzieję, że choć trochę będzie biała, i będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Skip to content