Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 26 lutego 2024 | Imieniny: Mirosława, Aleksandra | zachmurzenie umiarkowane 0°C

Przedszkolaki i ich mikołajkowe show [ZDJĘCIA]

„Ho, ho, ho, mikołajkowe show”, pod takim tytułem odbyła się w środę, 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Smardzewie kolejna już edycja miejsko-gminnego konkursu dziecięcych talentów, nad którym honorowy patronat objął burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Impreza miała przede wszystkim charakter edukacyjno-zabawowy, a jej celem była prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci oraz integracja środowisk przedszkolnych w mieście i gminie Sochocin.

Rozśpiewanych i utalentowanych maluchów nie brakowało. W konkursie wzięło udział osiem grup przedszkolnych z przedszkola w Sochocinie, ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie i Szkoły Podstawowej w Kołozębiu. Przedszkolaki prezentowały się w piosenkach o tematyce mikołajkowo-świątecznej.

Jury w składzie: burmistrz Jerzy Ryziński, sekretarz sochocińskiej gminy Marzanna Kucharzak, kierownik wydziału administracji i edukacji Agnieszka Orzepowska i dyrektor Szkoły Podstawowej w Smardzewie Beata Sacherska, nie miało łatwego zadania. Ocenie podlegały wykonanie, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie wszystkie grupy zwyciężyły i otrzymały równorzędne, jednakowe nagrody, a także pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło oczywiście bohatera tego dnia – świętego Mikołaja, który rozdawał najmłodszym przeróżne słodkości.

Konkurs zorganizowany został przez placówkę edukacyjną w Smardzewie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs fotograficzny „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

rozpoczęła się kalendarzowa oraz astronomiczna zima, a w związku z tym mamy dla Państwa konkurs fotograficzny pod nazwą „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”.

W sochocińskiej gminie nie brakuje przecież niesamowitych zakątków i pięknych, ciekawych miejsc, które warto uwiecznić.

Na Wasze zdjęcia czekamy do dnia 29 lutego 2024 roku. Fotografie, wraz z kartą zgłoszenia udziału w naszym konkursie należy przesłać na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – nr telefonu 23 661 80 01 (wew. 48).

Zapraszamy i zachęcamy zatem do wyprawy i zabawy w fotografowanie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, a także inne informacje dotyczące konkursu, na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Zima potrafi być piękna, mamy nadzieję, że choć trochę będzie biała, i będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Skip to content