Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Jesienna edycja akcji „Czysta Wkra 2022”. „Śmieci jest coraz mniej”

blank
Zdjęcie: Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”

W niedzielę, 25 września, zrealizowano szczytną akcję sprzątania rzeki Wkry, na odcinku od Płaciszewa do Bolęcina. Łącznie napełniono 20 worków śmieci.

Akcja ponownie przebiegała z wykorzystaniem kajaków. Zadbano nie tylko o oczyszczenie nurtu rzeki, ale także jej brzegi. Oprócz standardowych już butelek i puszek, grupa blisko 50 uczestników, głównie rodzin z dziećmi, znalazła też między innymi samochodową oponę oraz oparcie od łóżka.

– Zebraliśmy zaledwie 20 worków śmieci, a to oznacza, że widać pozytywne efekty naszej pracy – mówi nam Joanna Niepytalska, ze Stowarzyszenia Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”.

W porządki ponownie włączyły się firmy działające nad Wkrą – wypożyczalnie kajaków, gospodarstwa agroturystyczne i lokale. To właśnie dzięki nim wolontariusze mogli skorzystać podczas sprzątania rzeki z darmowych kajaków, a na koniec z darmowego posiłku. Ponadto po zakończeniu tegorocznej, jesiennej odsłony sprzątania Wkry, wszyscy chętni mogli ogrzać się w saunie czy też skorzystać z kąpieli w gorącej balii.

Organizatorem jesiennej edycji wydarzenia „Czysta Wkra 2022” było Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”.

Niedzielne sprzątanie rzeki odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Płońskiego, w ramach konkursu ofert na kulturę fizyczną i promocję zdrowia w roku 2022.

Przypomnijmy jeszcze, że Wkra przepływa przez siedem powiatów, a jej sprzątanie odbywa się dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią. Kolejne porządki na rzece odbędą się pod koniec kwietnia 2023 roku, i już tego miejsca organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się do nich przyłączyć.

Źródło zdjęć: Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry „Nasza Wkra”

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content