Już wkrótce w Sochocinie pojawią się punkty z bezpłatnym dostępem do Internetu

Już wkrótce w Sochocinie pojawią się punkty z bezpłatnym dostępem do Internetu

Już w najbliższe wakacje w Sochocinie powstaną bezpłatne, internetowe hotspoty, czyli punkty darmowego połączenia się z Internetem za pomocą sieci bezprzewodowej opartej na standardzie wi-fi.

Przypomnijmy, że w 2020 roku sochociński samorząd pozyskał na ten cel 64 368 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 oraz, co bardzo ważne, kwota dofinansowania pokryje 100% kosztów przewidzianych w harmonogramie rzeczowo-finansowym przedsięwzięcia. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, a także Marcin Salamon, wiceprezes IT Partners Telco sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie.

Założeniem programu jest propagowanie bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych, takich jak: parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie.

Dzięki realizacji projektu już do końca sierpnia br. w Sochocinie powstanie 13 punktów dostępowych do sieci wi-fi o prędkości na poziomie 30 Mb/s. Takie udogodnienia, zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz budynków, pojawią się w sochocińskim rynku, Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych, Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury czy w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin.

KW

 

 

Skip to content