Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoś niebezpieczne sytuacje policji

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, interaktywnego narzędzia, które daje każdemu możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Jest to intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja, która umożliwia wskazanie policji występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania zarówno z wykorzystaniem komputerów, jak i urządzeń mobilnych.

Pobranie aplikacji na telefon umożliwia korzystanie z niej w sposób praktycznie nieograniczony. Naniesienie zagrożenia jest możliwe niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, w drodze do pracy, do domu czy na zakupy. Zachęcamy do pobrania KMZB na swój telefon i korzystania z tej formy kontaktu z policją. Sposób ten, w obecnej sytuacji epidemicznej, jest w 100% bezpieczny, gdyż nie wymaga osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej policji, ani kontaktu z innymi osobami.

Wskazane na mapie zagrożenia są weryfikowane i sprawdzane przez policjantów. W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez mapę informacji, funkcjonariusze podejmują interwencje i odpowiednie działania, celem eliminacji zagrożenia.

Przypomnijmy, że w pilnych przypadkach, wymagających natychmiastowej interwencji policji, należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content