Środa 04 października 2023 | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka | zachmurzenie duże 13°C

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoś niebezpieczne sytuacje policji

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, interaktywnego narzędzia, które daje każdemu możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Jest to intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja, która umożliwia wskazanie policji występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania zarówno z wykorzystaniem komputerów, jak i urządzeń mobilnych.

Pobranie aplikacji na telefon umożliwia korzystanie z niej w sposób praktycznie nieograniczony. Naniesienie zagrożenia jest możliwe niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, w drodze do pracy, do domu czy na zakupy. Zachęcamy do pobrania KMZB na swój telefon i korzystania z tej formy kontaktu z policją. Sposób ten, w obecnej sytuacji epidemicznej, jest w 100% bezpieczny, gdyż nie wymaga osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej policji, ani kontaktu z innymi osobami.

Wskazane na mapie zagrożenia są weryfikowane i sprawdzane przez policjantów. W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez mapę informacji, funkcjonariusze podejmują interwencje i odpowiednie działania, celem eliminacji zagrożenia.

Przypomnijmy, że w pilnych przypadkach, wymagających natychmiastowej interwencji policji, należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content