Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 26 lutego 2024 | Imieniny: Mirosława, Aleksandra | zachmurzenie małe 1°C

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoś niebezpieczne sytuacje policji

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, interaktywnego narzędzia, które daje każdemu możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Jest to intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja, która umożliwia wskazanie policji występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania zarówno z wykorzystaniem komputerów, jak i urządzeń mobilnych.

Pobranie aplikacji na telefon umożliwia korzystanie z niej w sposób praktycznie nieograniczony. Naniesienie zagrożenia jest możliwe niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, w drodze do pracy, do domu czy na zakupy. Zachęcamy do pobrania KMZB na swój telefon i korzystania z tej formy kontaktu z policją. Sposób ten, w obecnej sytuacji epidemicznej, jest w 100% bezpieczny, gdyż nie wymaga osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej policji, ani kontaktu z innymi osobami.

Wskazane na mapie zagrożenia są weryfikowane i sprawdzane przez policjantów. W przypadku potwierdzenia uzyskanej poprzez mapę informacji, funkcjonariusze podejmują interwencje i odpowiednie działania, celem eliminacji zagrożenia.

Przypomnijmy, że w pilnych przypadkach, wymagających natychmiastowej interwencji policji, należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs fotograficzny „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

rozpoczęła się kalendarzowa oraz astronomiczna zima, a w związku z tym mamy dla Państwa konkurs fotograficzny pod nazwą „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”.

W sochocińskiej gminie nie brakuje przecież niesamowitych zakątków i pięknych, ciekawych miejsc, które warto uwiecznić.

Na Wasze zdjęcia czekamy do dnia 29 lutego 2024 roku. Fotografie, wraz z kartą zgłoszenia udziału w naszym konkursie należy przesłać na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – nr telefonu 23 661 80 01 (wew. 48).

Zapraszamy i zachęcamy zatem do wyprawy i zabawy w fotografowanie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, a także inne informacje dotyczące konkursu, na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Zima potrafi być piękna, mamy nadzieję, że choć trochę będzie biała, i będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Skip to content