Czwartek 30 listopada 2023 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego | słabe opady śniegu -5°C

Szczepienia dla seniorów na COVID-19. W piątek rusza gminna infolinia

Akcja szczepień dla seniorów rozpocznie się 25 stycznia 2021 r. Dnia 15 stycznia ruszają zapisy w ogólnopolskim rządowym systemie na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia rejestrować będą mogły się osoby, które skończyły 70 lat.

Rejestracja odbywa się na trzy sposoby (jest to system centralny – rządowy):

1. Poprzez bezpłatną, całodobową infolinię – 989.

Można to zrobić samodzielnie lub zapisać może ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Kontaktując się z wybranym punktem szczepień na swoim terenie.

3. Rejestrując się online na pacjent.gov.pl.

Do e-Rejestracji na stronie www.pacjent.gov.pl konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Transport i dodatkowa gminna infolinia (gmina nie prowadzi zapisów na szczepienia)

Zadaniem gminy Sochocin, które zostało zlecone przez wojewodę mazowieckiego, jest zorganizowanie dowozu do punktu szczepień:

1. Osobom starszym, które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

2. Osobom niepełnosprawnym (posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami).

Od piątku, 15 stycznia dla mieszkańców gminy Sochocin uruchomiony zostanie w tym celu następujący numer telefonu, czynny w dni robocze w godzinach 8.00–16.00: 23 661 80 01 (wew. 15).

Pod tym numerem udzielane będą też ogólne, pozyskane ze strony rządowej informacje o programie szczepień. Pracownicy urzędu obsługujący tę infolinię nie dokonują rejestracji na szczepienia, nie udzielają informacji medycznych dot. szczepień. Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

Punkt szczepień na terenie gminy Sochocin:

1. Szymon Lejkowski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Sochocin, ul. Ciechanowska 14, nr tel. 23 661 80 06.

Szczepienia powinny rozpocząć się 25 stycznia, jednak uzależnione jest to od terminów dostawy szczepionek do zgłoszonych na terenie danej gminy punktów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje o tym pojawiać będą się sukcesywnie na stronie internetowej polskiego rządu: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

Klauzula informacyjna_transport dla osób mających trudności w dostaniu się na szczepienie

Foto: www.pixabay.com

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2023 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie i Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja wordowska)

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja .pdf)

Informacje dot. przetwarzania danych zbieranych podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto i gminę Sochocin (wersja wordowska)

Skip to content