Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Szczepienia dla seniorów na COVID-19. W piątek rusza gminna infolinia

Akcja szczepień dla seniorów rozpocznie się 25 stycznia 2021 r. Dnia 15 stycznia ruszają zapisy w ogólnopolskim rządowym systemie na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia rejestrować będą mogły się osoby, które skończyły 70 lat.

Rejestracja odbywa się na trzy sposoby (jest to system centralny – rządowy):

1. Poprzez bezpłatną, całodobową infolinię – 989.

Można to zrobić samodzielnie lub zapisać może ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Kontaktując się z wybranym punktem szczepień na swoim terenie.

3. Rejestrując się online na pacjent.gov.pl.

Do e-Rejestracji na stronie www.pacjent.gov.pl konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Transport i dodatkowa gminna infolinia (gmina nie prowadzi zapisów na szczepienia)

Zadaniem gminy Sochocin, które zostało zlecone przez wojewodę mazowieckiego, jest zorganizowanie dowozu do punktu szczepień:

1. Osobom starszym, które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

2. Osobom niepełnosprawnym (posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami).

Od piątku, 15 stycznia dla mieszkańców gminy Sochocin uruchomiony zostanie w tym celu następujący numer telefonu, czynny w dni robocze w godzinach 8.00–16.00: 23 661 80 01 (wew. 15).

Pod tym numerem udzielane będą też ogólne, pozyskane ze strony rządowej informacje o programie szczepień. Pracownicy urzędu obsługujący tę infolinię nie dokonują rejestracji na szczepienia, nie udzielają informacji medycznych dot. szczepień. Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

Punkt szczepień na terenie gminy Sochocin:

1. Szymon Lejkowski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Sochocin, ul. Ciechanowska 14, nr tel. 23 661 80 06.

Szczepienia powinny rozpocząć się 25 stycznia, jednak uzależnione jest to od terminów dostawy szczepionek do zgłoszonych na terenie danej gminy punktów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje o tym pojawiać będą się sukcesywnie na stronie internetowej polskiego rządu: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

Klauzula informacyjna_transport dla osób mających trudności w dostaniu się na szczepienie

Foto: www.pixabay.com

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content