Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Szczepienia dla seniorów na COVID-19. W piątek rusza gminna infolinia

Akcja szczepień dla seniorów rozpocznie się 25 stycznia 2021 r. Dnia 15 stycznia ruszają zapisy w ogólnopolskim rządowym systemie na szczepienia dla osób powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia rejestrować będą mogły się osoby, które skończyły 70 lat.

Rejestracja odbywa się na trzy sposoby (jest to system centralny – rządowy):

1. Poprzez bezpłatną, całodobową infolinię – 989.

Można to zrobić samodzielnie lub zapisać może ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Kontaktując się z wybranym punktem szczepień na swoim terenie.

3. Rejestrując się online na pacjent.gov.pl.

Do e-Rejestracji na stronie www.pacjent.gov.pl konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Transport i dodatkowa gminna infolinia (gmina nie prowadzi zapisów na szczepienia)

Zadaniem gminy Sochocin, które zostało zlecone przez wojewodę mazowieckiego, jest zorganizowanie dowozu do punktu szczepień:

1. Osobom starszym, które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

2. Osobom niepełnosprawnym (posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami).

Od piątku, 15 stycznia dla mieszkańców gminy Sochocin uruchomiony zostanie w tym celu następujący numer telefonu, czynny w dni robocze w godzinach 8.00–16.00: 23 661 80 01 (wew. 15).

Pod tym numerem udzielane będą też ogólne, pozyskane ze strony rządowej informacje o programie szczepień. Pracownicy urzędu obsługujący tę infolinię nie dokonują rejestracji na szczepienia, nie udzielają informacji medycznych dot. szczepień. Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

Punkt szczepień na terenie gminy Sochocin:

1. Szymon Lejkowski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Sochocin, ul. Ciechanowska 14, nr tel. 23 661 80 06.

Szczepienia powinny rozpocząć się 25 stycznia, jednak uzależnione jest to od terminów dostawy szczepionek do zgłoszonych na terenie danej gminy punktów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje o tym pojawiać będą się sukcesywnie na stronie internetowej polskiego rządu: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

Klauzula informacyjna_transport dla osób mających trudności w dostaniu się na szczepienie

Foto: www.pixabay.com

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content