Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

„MIAS Mazowsze 2023”. Dwa sołectwa gminy Sochocin z dotacją

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie https://mazovia.pl

Miasto i gmina Sochocin pozyskała środki z budżetu Mazowsza w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2023”, na dofinansowanie realizacji dwóch zadań. Ideą projektu jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców sołectw, poprzez udzielanie przez województwo mazowieckie wsparcia finansowego gminom, realizującym zadania istotne dla rad sołeckich.

W poniedziałek, 15 maja w Opinogórze Górnej zostały podpisane umowy o udzielenie pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Mazowsza.

W sochocińskiej gminie wsparcie z projektu przyznane zostało sołectwom z Bolęcina i Niewikli. Bolęcin, w ramach MIAS, na wykonanie oświetlenia otrzyma 10 tysięcy złotych. Ponadto taką samą kwotę otrzyma sołectwo Niewikla, gdzie, dzięki wsparciu Mazowsza, planowane jest zamontowanie urządzeń obiektów małej architektury.

„Mazowsze dla sołectw 2023”, to autorski program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego, który od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mazowieckich gmin.

Na koniec dodajmy jeszcze, że podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku w ramach „Mazowsza dla sołectw 2023” gminy mogły się ubiegać o wsparcie do 10 tys. zł na inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach, między innymi: rewitalizację skwerów, instalację paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content