Czwartek 30 listopada 2023 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego | słabe opady śniegu -5°C

Ogrody zakwitły z Nadleśnictwem Płońsk po raz jedenasty [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 14 maja, w szkółce leśnej w Kucharach Królewskich już po raz jedenasty otwarto sezon kwitnących ogrodów. Dniu Otwartemu Nadleśnictwa Płońsk towarzyszyło wiele atrakcji, na czele z tradycyjnym już biegiem. Każdy, kto miał ochotę na miłe spędzenie wolnego czasu wśród zapachu wiosennych kwiatów, śpiewu ptaków i leśnej atmosfery z całą pewnością się nie zawiódł.

Jednym z głównych punktów imprezy na terenie szkółki leśnej był bieg „Kwitnących ogrodów” (bieg główny na 10 kilometrów i towarzyszące), dla różnych grup wiekowych, zorganizowany przy współudziale Klubu Biegacza imienia Piotra Sękowskiego w Płońsku. Nie zabrakło też zawodów nordic walking na dystansie 6 km. Na każdego na mecie czekał pamiątkowy, drewniany medal.

Oprócz konkurencji biegowych, na zwiedzających czekały między innymi następujące atrakcje: plener malarski, wystawa drzewek bonsai, pokazy sokolnicze, ogród botaniczny, zabawa w miodobranie, wystawa zwierząt leśnych, warsztaty zielarskie, degustacja produktów „Dobre z lasu” czy Koła Gospodyń Wiejskich w Kondrajcu, a także nowość tegorocznej edycji wydarzenia – zjeżdżalnie dla dzieci. Ponadto dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę malucha, a dla tych nieco starszych atrakcją była strzelnica laserowa.

Wzorem lat ubiegłych, w imprezie czynny udział wzięli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie oraz miasto i gmina Sochocin. Na naszym stoisku prezentowaliśmy wystawę nt. produkcji guzika z muszli morskiej i rzecznej, jak również materiały promujące obszar działania sochocińskiej gminy.

Głównym organizatorem tego plenerowego przedsięwzięcia było Nadleśnictwo Płońsk.

Bieg na 10 km – mężczyźni: 1. Paweł Bronowski (Kazuń Polski), 2. Łukasz Zembrzuski (Szczytno), 3. Seweryn Przeradzki (Mława). Bieg na 10 km – kobiety: 1. Aneta Lubińska (Ciechanów), 2. Patrycja Mariańska (Radzymin), 3. Edyta Orlińska (Siedlin). Bieg na 3 km – mężczyźni: 1. Piotr Bronowski (Węgrzynowo), 2. Bartosz Kamiński (Dąbrowa), 3. Tomasz Budniak (Władysławowo). Bieg na 3 km – kobiety: 1. Paulina Pietrzak (Czerwińsk), 2. Maja Budniak (Władysławowo), 3. Monika Gęsiarz (Płock). Marsz nordic walking – kobiety: 1. Agnieszka Bratkowska (Płońsk), 2. Justyna Sawicka (Płońsk), 3. Daria Ciosek (Płońsk). Marsz nordic walking – mężczyźni: 1. Ryszard Łukaszewicz (Warszawa), 2. Bogdan Gankowski (Płock), 3. Jarosław Bieńkowski (Płock).

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2023 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie i Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja wordowska)

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja .pdf)

Informacje dot. przetwarzania danych zbieranych podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto i gminę Sochocin (wersja wordowska)

Skip to content