Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Miasto i Gmina Sochocin z dofinansowaniem na usuwanie azbestu

Źródło zdjęcia: Płońszczak

W poniedziałek, 19 września, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka podpisał z burmistrzem miasta i gminy Sochocin Jerzym Ryzińskim, przy kontrasygnacie skarbnika sochocińskiej gminy Marzanny Kucharzak, umowę na dofinansowanie usuwania azbestu. W spotkaniu wziął udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Miasto i gmina Sochocin, na usuwanie eternitu, który zawiera rakotwórczy azbest, otrzyma kwotę w wysokości 35 tysięcy złotych. Przyznana dotacja w znacznej większości pokryje wszelkie koszty związane z usuwaniem azbestu z terenu sochocińskiej gminy.

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, niebezpieczny materiał zostanie w bezpieczny sposób zdementowany z dachów przez specjalistyczną firmę, a następnie unieszkodliwiony na składowiskach odpadów niebezpiecznych.

Więcej informacji na ten temat, na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pod następującym adresem: https://wfosigw.pl/ponad-607-tys-zl-z-wfosigw-w-warszawie-trafi-do-powiatow-plonskiego-zurominskiego-oraz-ciechanowskiego-na-usuwanie-azbestu-oraz-edukacje-ekologiczna-i-ochrone-przyrody/.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content