Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie małe 10°C

Miasto i Gmina Sochocin z dofinansowaniem na usuwanie azbestu

blank
Źródło zdjęcia: Płońszczak

W poniedziałek, 19 września, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka podpisał z burmistrzem miasta i gminy Sochocin Jerzym Ryzińskim, przy kontrasygnacie skarbnika sochocińskiej gminy Marzanny Kucharzak, umowę na dofinansowanie usuwania azbestu. W spotkaniu wziął udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Miasto i gmina Sochocin, na usuwanie eternitu, który zawiera rakotwórczy azbest, otrzyma kwotę w wysokości 35 tysięcy złotych. Przyznana dotacja w znacznej większości pokryje wszelkie koszty związane z usuwaniem azbestu z terenu sochocińskiej gminy.

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, niebezpieczny materiał zostanie w bezpieczny sposób zdementowany z dachów przez specjalistyczną firmę, a następnie unieszkodliwiony na składowiskach odpadów niebezpiecznych.

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pod następującym adresem: https://wfosigw.pl/ponad-607-tys-zl-z-wfosigw-w-warszawie-trafi-do-powiatow-plonskiego-zurominskiego-oraz-ciechanowskiego-na-usuwanie-azbestu-oraz-edukacje-ekologiczna-i-ochrone-przyrody/.

blank

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content