Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Miasto i Gmina Sochocin z dofinansowaniem na usuwanie azbestu

blank
Źródło zdjęcia: Płońszczak

W poniedziałek, 19 września, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płońsku prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka podpisał z burmistrzem miasta i gminy Sochocin Jerzym Ryzińskim, przy kontrasygnacie skarbnika sochocińskiej gminy Marzanny Kucharzak, umowę na dofinansowanie usuwania azbestu. W spotkaniu wziął udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Miasto i gmina Sochocin, na usuwanie eternitu, który zawiera rakotwórczy azbest, otrzyma kwotę w wysokości 35 tysięcy złotych. Przyznana dotacja w znacznej większości pokryje wszelkie koszty związane z usuwaniem azbestu z terenu sochocińskiej gminy.

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, niebezpieczny materiał zostanie w bezpieczny sposób zdementowany z dachów przez specjalistyczną firmę, a następnie unieszkodliwiony na składowiskach odpadów niebezpiecznych.

Więcej informacji na ten temat, na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pod następującym adresem: https://wfosigw.pl/ponad-607-tys-zl-z-wfosigw-w-warszawie-trafi-do-powiatow-plonskiego-zurominskiego-oraz-ciechanowskiego-na-usuwanie-azbestu-oraz-edukacje-ekologiczna-i-ochrone-przyrody/.

blank

blank

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content