Wtorek 09 sierpnia 2022 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty | blank zachmurzenie małe 20°C

Miasto i Gmina Sochocin ze wsparciem z Mazowsza. Umowy podpisane, wystarczy tylko czekać

blank
Zdjęcie: Agnieszka Pielat, zbiory Samorządu Województwa Mazowieckiego

Miasto i Gmina Sochocin pozyskała środki z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu pod nazwą „Mazowsze dla sportu 2022”, a także programu „Mazowsze dla straży pożarnych”. Umowy dotacyjne w tej sprawie podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, oraz burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, przy kontrasygnacie skarbnika sochocińskiej gminy Marzanny Kucharzak. W spotkaniu wziął również udział radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski i prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sochocinie Jacek Ryziński.

Tym razem pieniądze z budżetu województwa pomogą w zrealizowaniu przedsięwzięcia sportowego i w remoncie strażnicy, i zakupie specjalistycznego sprzętu oraz umundurowania dla strażaków ochotników w mieście i gminie Sochocin.

Mazowsze dla sportu 2022

Przypomnijmy, że wniosek na realizację zadania pn. „Wykonanie oświetlenia boiska na Stadionie Gminnym w Sochocinie”, złożony przez Miasto i Gminę Sochocin, uzyskał wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 230 tysięcy złotych. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi zaś 319,8 tys. zł.

Projekt obejmuje budowę sześciu masztów oświetleniowych, po trzy z obu stron boiska. Naświetlacze zamontowane zostaną na belkach poprzecznych.

Boisko sportowe, wraz z oświetleniem będzie przeznaczone do użytkowania przez mieszkańców miasta i gminy Sochocin, a także Gminny Klub Sportowy Wkra Sochocin.

Obiekt będzie stanowił bazę sportową oraz treningową dla grup: dzieci, młodzieżowych i dorosłych Gminnego Klubu Sportowego Wkra Sochocin, będąc jednocześnie ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców sochocińskiej gminy – nawet w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych.

Inwestycja w Sochocinie będzie zrealizowana najpóźniej do dnia 31 grudnia 2022 roku.

Zadanie pn. „Wykonanie oświetlenia boiska na Stadionie Gminnym w Sochocinie” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

blank

Mazowsze dla straży pożarnych

W ramach zadania „Mazowieckie strażnice OSP-2022”, miasto i gmina Sochocin otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 14 tys. zł, z przeznaczeniem na remont strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewie, konkretnie bramy garażowej i ścian garażu smardzewskiej strażnicy.

Pomoc finansowa została również udzielona na zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania. W ramach zadania pod nazwą „OSP-2022”, miasto i gmina Sochocin otrzymała dla jednostki OSP w Kołozębiu środki w wysokości 4 tys. zł, na zakup ubrań specjalnych, oraz dla OSP w Drożdżynie w kwocie 16 tys. zł, na zakup rozpieracza ramieniowego i węża przedłużającego.

Co ważne, dofinansowanie ze środków województwa mazowieckiego na zadanie „OSP-2022” wynosi 50% wartości zakupywanego asortymentu. Pozostałe 50% wartości sprzętu i umundurowania zostanie poniesione przez miasto i gminę Sochocin.

„Remont strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Smardzewie realizowany będzie przy udziale środków otrzymanych od Samorządu Województwa Mazowieckiego”.

„Sprzęt specjalistyczny oraz środki ochrony osobistej strażaka współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania OSP-2022”.

blank

blank

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content