Wtorek 09 sierpnia 2022 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty | blank zachmurzenie umiarkowane 24°C

Uroczystości z okazji 102. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 102. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, które odbędą się w niedzielę, 14 sierpnia, a rozpocznie je msza święta w kościele parafialnym w Sochocinie o godzinie 12.00.

Po niej, sprzed kościoła na cmentarz parafialny, w asyście Orkiestry Dętej Sochocin, wyruszy orszak mieszkańców, pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości. Trasa przemarszu odbędzie się ulicą Płońską do skrzyżowania z ulicą Ciechanowską i dalej ulicą Ciechanowską w kierunku cmentarza, gdzie planowana jest dalsza część uroczystości.

Program uroczystości:

– godz. 12.00 msza święta w intencji Ojczyzny oraz bohaterów poległych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r.,

– godz. 13.00 przemarsz na cmentarz parafialny,

– godz. 13.30 uroczystości rocznicowe na cmentarzu:

  • modlitwa w intencji poległych w wojnie polsko-bolszewickiej,
  • apel poległych,
  • symboliczne zapalenie „znicza pamięci”,
  • złożenie symbolicznych wieńców i wiązanek na grobie upamiętniającym żołnierzy poległych w 1920 r.,
  • przemówienia okolicznościowe.

Uroczystość uatrakcyjni udział grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich imienia Hetmana Lwa Sapiehy, a także obecność członków Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72. Pułku Piechoty imienia Dionizego Czachowskiego w Radomiu.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

blank

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content