Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie małe 10°C

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. OSP Ślepowrony na pierwszym miejscu [FOTO]

blank

W sobotę, 27 sierpnia, na sochocińskim stadionie rozegrano zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Sochocin. Była to świetna okazja do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków.

Do zawodów przystąpiło osiem jednostek OSP, które wystawiły łącznie 16 drużyn. Rozegrano jedną konkurencję (ćwiczenie bojowe), zarówno w kategorii seniorów, oldboyów, jak i młodzieżowych zespołów pożarniczych.

W kategorii seniorów gminną rywalizację wygrała jednostka OSP ze Ślepowron z wynikiem 45,35 sek. Drugie miejsce z czasem 45,90 sek. zajęli zawodnicy OSP Kołoząb, natomiast na trzecim miejscu znalazło się OSP Idzikowice z wynikiem 50,61 sek.

Na zakończenie prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sochocinie Jacek Ryziński, burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński oraz komendant ochrony przeciwpożarowej Mirosław Krauze wręczyli dyplomy i puchary, dziękując wszystkim startującym drużynom za udział w zmaganiach strażackich i zdrową rywalizację, a jednostkom OSP za stałą współpracę, a także gotowość bojową.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, w składzie: sędzia główny st. kpt. Marcin Lemanowicz, asp. szt. Jarosław Zając i mł. asp. Jarosław Wichowski.

Warto wspomnieć, że dla każdej z jednostek, które uplasowały się na podium, Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał sprzęt strażacki w postaci prądownicy i dwóch odcinków węży pożarniczych.

Bardzo dziękujemy zawodnikom i kibicom za miłą oraz sportową atmosferę.

Wyniki końcowe tegorocznych zawodów:

Męskie drużyny pożarnicze:

  1. OSP Ślepowrony 45,35
  2. OSP Kołoząb 45,90
  3. OSP Idzikowice 50,61
  4. OSP Drożdżyn 51,35
  5. OSP Sochocin 61,23
  6. OSP Smardzewo 74,00
  7. OSP Kondrajec 74,10

Młodzieżowe drużyny pożarnicze (z czasem):

  1. OSP Kołoząb 1 (35,87), OSP Ślepowrony 1 (43,04), OSP Smardzewo 2 (46,27), OSP Kołoząb 2 (51,67), OSP Smardzewo 3 (63,00).

Młodzieżowe drużyny pożarnicze (bez czasu):

  1. OSP Smardzewo 1, OSP Kołoząb 3.

Kategoria oldboy:

  1. OSP Kępa, OSP Smardzewo.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content