Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Aby chleba nam nigdy nie zabrakło. Dożynki parafialne w Sochocinie [ZDJĘCIA]

Dożynki, to piękna tradycja podziękowania Bogu za zebrane plony i trud rolniczy, związany z codzienną, ciężką pracą na roli. To też czas modlitwy. To przede wszystkim jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej, całorocznej pracy.

W minioną niedzielę, 28 sierpnia w gminie Sochocin odbyły się dożynki parafialne. Zgodnie z kultywowaną od wielu lat tradycją przed ołtarz w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie został przyniesiony piękny wieniec dożynkowy, wykonany tym razem przez mieszkańców sołectwa Drożdżyn, a także piękne kosze dożynkowe, przygotowane przez koła różańcowe oraz poszczególne miejscowości z terenu gminy Sochocin.

Uroczystości dziękczynne rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w sochocińskim kościele, a święcie plonów dumnie przewodniczyli starostowie dożynek: Państwo Agnieszka i Jarosław Zakrzewscy. Nad wszystkim czuwał proboszcz parafii w Sochocinie, ksiądz Czesław Stolarczyk.

Następnie, po Eucharystii odbyła się tradycyjna ceremonia dzielenia się dożynkowym chlebem, upieczonym z tegorocznego zboża.

Potem wszyscy uczestnicy uroczystości dożynkowych mogli już skosztować kulinarnych smakołyków, przygotowanych przez mieszkańców Drożdżyna.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content