Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Aby chleba nam nigdy nie zabrakło. Dożynki parafialne w Sochocinie [ZDJĘCIA]

Dożynki, to piękna tradycja podziękowania Bogu za zebrane plony i trud rolniczy, związany z codzienną, ciężką pracą na roli. To też czas modlitwy. To przede wszystkim jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej, całorocznej pracy.

W minioną niedzielę, 28 sierpnia w gminie Sochocin odbyły się dożynki parafialne. Zgodnie z kultywowaną od wielu lat tradycją przed ołtarz w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie został przyniesiony piękny wieniec dożynkowy, wykonany tym razem przez mieszkańców sołectwa Drożdżyn, a także piękne kosze dożynkowe, przygotowane przez koła różańcowe oraz poszczególne miejscowości z terenu gminy Sochocin.

Uroczystości dziękczynne rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w sochocińskim kościele, a święcie plonów dumnie przewodniczyli starostowie dożynek: Państwo Agnieszka i Jarosław Zakrzewscy. Nad wszystkim czuwał proboszcz parafii w Sochocinie, ksiądz Czesław Stolarczyk.

Następnie, po Eucharystii odbyła się tradycyjna ceremonia dzielenia się dożynkowym chlebem, upieczonym z tegorocznego zboża.

Potem wszyscy uczestnicy uroczystości dożynkowych mogli już skosztować kulinarnych smakołyków, przygotowanych przez mieszkańców Drożdżyna.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content