Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie małe 10°C

Aby chleba nam nigdy nie zabrakło. Dożynki parafialne w Sochocinie [ZDJĘCIA]

blank

Dożynki, to piękna tradycja podziękowania Bogu za zebrane plony i trud rolniczy, związany z codzienną, ciężką pracą na roli. To też czas modlitwy. To przede wszystkim jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej, całorocznej pracy.

W minioną niedzielę, 28 sierpnia w gminie Sochocin odbyły się dożynki parafialne. Zgodnie z kultywowaną od wielu lat tradycją przed ołtarz w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie został przyniesiony piękny wieniec dożynkowy, wykonany tym razem przez mieszkańców sołectwa Drożdżyn, a także piękne kosze dożynkowe, przygotowane przez koła różańcowe oraz poszczególne miejscowości z terenu gminy Sochocin.

Uroczystości dziękczynne rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w sochocińskim kościele, a święcie plonów dumnie przewodniczyli starostowie dożynek: Państwo Agnieszka i Jarosław Zakrzewscy. Nad wszystkim czuwał proboszcz parafii w Sochocinie, ksiądz Czesław Stolarczyk.

Następnie, po Eucharystii odbyła się tradycyjna ceremonia dzielenia się dożynkowym chlebem, upieczonym z tegorocznego zboża.

Potem wszyscy uczestnicy uroczystości dożynkowych mogli już skosztować kulinarnych smakołyków, przygotowanych przez mieszkańców Drożdżyna.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content