Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie duże 11°C

Modernizacja rynku w Sochocinie. Jest nowe oświetlenie oraz monitoring

W ramach pozyskanych środków z ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2020”, ale także z funduszu sołeckiego, w sochocińskim rynku stanęły cztery lampy solarne, czyli takie, które ładowane są energią słoneczną. Dodatkowo w tym miejscu został zainstalowany monitoring wizyjny, a wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo i zminimalizować akty wandalizmu.

Gmina Sochocin stawia na ekologię. W jej poszczególnych miejscowościach trwa instalacja ulicznego oświetlenia solarnego. W tym roku po trzy lampy stanęły już w Koliszewie i Pruszkowie oraz dwie w Smardzewie. Ponadto po dwie kolejne lampy pojawiły się w Idzikowicach i Kolonii Sochocin, natomiast pojedyncze lampy zostały zamontowane też w miejscowościach: Jędrzejewo, Kołoząb, Kuchary Żydowskie, Niewikla i Ślepowrony. A to jeszcze nie koniec. W roku 2020 w Sochocinie zlokalizowanych zostanie jeszcze siedem takich lamp, jedne z nich znajdą się w newralgicznych miejscach, inne zaś doświetlą murawę na stadionie gminnym. Poza tym Smardzewo i Żelechy zyskają po jednej sztuce.

Przypomnijmy, montaż lamp w gminie Sochocin zaczął się w 2019 roku, kiedy to zainstalowano dziewięć sztuk lamp solarnych. Trafiły do: Milewa, Pruszkowa, Ślepowron, Żelech, Bolęcina, Koliszewa oraz Sochocina. W sumie w tym roku na terenie sochocińskiej gminy stać będzie już blisko 40 lamp ładowanych energią słoneczną. Wszystkie zmniejszą koszty związane zarówno z zużyciem energii niezbędnej do oświetlenia gminnych ulic, dróg czy placów, jak i koszty eksploatacji urządzeń.

KW

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content