Środa 04 października 2023 | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka | słabe opady deszczu 13°C

Remont zakończony. Most w Kępie już otwarty [FOTO]

W piątkowe południe odbyło się oficjalne otwarcie odnowionego mostu na rzece Wkrze w miejscowości Kępa. Inwestycja jest zlokalizowana w ciągu drogi powiatowej od drogi (Sochocin–Konradowo–Malużyn)–Kępa–Smardzewo. W dzisiejszej symbolicznej ceremonii otwarcia wzięły udział m.in.: władze powiatu płońskiego i gminy Sochocin, radni Rady Powiatu Płońskiego i Rady Gminy Sochocin, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku, wykonawcy, a także okoliczni mieszkańcy.

Przypomnijmy, że remont drewnianego mostu w Kępie rozpoczął się na początku czerwca tego roku i pierwotnie miał potrwać około sześciu miesięcy. W trakcie prac przeprawa była zamknięta dla ruchu, a kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość i korzystać z objazdów. Ostatecznie most udało się oddać do użytku na długo przed terminem przewidzianym w umowie.

Koszt powiatowego przedsięwzięcia to nieco ponad 600 tys. zł, większość środków pochodziła bezpośrednio z budżetu powiatu płońskiego, zaś gmina Sochocin partycypowała w kosztach realizacji inwestycji w wysokości 100 tys. zł.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content