Wtorek 09 sierpnia 2022 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty | blank zachmurzenie małe 21°C

Podziękowania burmistrza Jerzego Ryzińskiego za wsparcie przy odzyskaniu praw miejskich przez miejscowość Sochocin

Składam serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom gminy Sochocin, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych, a szczególnie tym, którzy opowiedzieli się za poszanowaniem tradycji i przywróceniem praw miejskich dla Sochocina. Bardzo dziękuję za poparcie działań zmierzających do odzyskania statusu miasta. To wiele dla mnie znaczy.

Wyrazy uznania i wdzięczności kieruję do Rady Gminy, na czele z przewodniczącym Stanisławem Kwiatkowskim, która wspierała nas w tych działaniach. To właśnie rada podjęła uchwałę, aby Sochocin ponownie stał się miastem.

Pragnę też bardzo podziękować całemu zespołowi za pracę, pracownikom urzędu, którzy bardzo mocno zaangażowali się w to dzieło. Oczywiście, sołtysom, którzy bardzo nas wsparli na etapie konsultacji społecznych, szczególnie sołtysowi sołectwa Sochocin. Ponadto serdecznie dziękuję polskiemu rządowi, za ogromną przychylność, za popieranie nas w staraniach o odzyskanie praw miejskich. Podziękowania należą się również gminom ościennym, gminnym jednostkom organizacyjnym, a także lokalnym mediom, dzięki którym wszelkie informacje o tej inicjatywie dotarły do szerszego grona odbiorców.

Dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie procedury przywrócenia praw miejskich i w jakikolwiek sposób przyczynili się do odzyskania statusu miasta przez miejscowość Sochocin. Osobiście bardzo się cieszę i jestem dumny z nas wszystkich, że po ponad 150 latach udało się przywrócić stan, który musiał być przywrócony. Cieszę się, że to się udało. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za współpracę.

 

Z wyrazami szacunku

Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin

Jerzy Ryziński

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content