Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Porządki w gminie Sochocin. Wspólnymi siłami posprzątają śmieci z rowów i poboczy

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Idzikowicach i mieszkańcy sołectwa zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do akcji sprzątania rowów i poboczy. Porządkowany będzie odcinek od cmentarza wojennego w miejscowości Bolęcin do cmentarza parafialnego w Królewie. Zbiórka do wielkiego porządkowania w sobotę, 25 marca, o godzinie 9.00, obok budynku OSP Idzikowice.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają: bezpieczeństwo, opiekę medyczną, kamizelki odblaskowe, wodę do picia, worki na śmieci, a także środki do mycia rąk.

Po przeprowadzeniu instruktażu prawidłowego zachowania się na drodze, podzieleniu na grupy i rozdaniu worków na śmieci, rozpocznie się szczytna akcja sprzątania, którą zakończy wspólne biesiadowanie przy ognisku. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest również nagroda niespodzianka.

Ci, którzy zechcą przyjść, powinni zabrać ze sobą rękawiczki.

Zdjęcie: z akcji sprzątania Idzikowic i okolic z roku 2022

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content