Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 26 lutego 2024 | Imieniny: Mirosława, Aleksandra | zachmurzenie umiarkowane 9°C

Porządki w gminie Sochocin. Wspólnymi siłami posprzątają śmieci z rowów i poboczy

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Idzikowicach i mieszkańcy sołectwa zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do akcji sprzątania rowów i poboczy. Porządkowany będzie odcinek od cmentarza wojennego w miejscowości Bolęcin do cmentarza parafialnego w Królewie. Zbiórka do wielkiego porządkowania w sobotę, 25 marca, o godzinie 9.00, obok budynku OSP Idzikowice.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają: bezpieczeństwo, opiekę medyczną, kamizelki odblaskowe, wodę do picia, worki na śmieci, a także środki do mycia rąk.

Po przeprowadzeniu instruktażu prawidłowego zachowania się na drodze, podzieleniu na grupy i rozdaniu worków na śmieci, rozpocznie się szczytna akcja sprzątania, którą zakończy wspólne biesiadowanie przy ognisku. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest również nagroda niespodzianka.

Ci, którzy zechcą przyjść, powinni zabrać ze sobą rękawiczki.

Zdjęcie: z akcji sprzątania Idzikowic i okolic z roku 2022

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs fotograficzny „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

rozpoczęła się kalendarzowa oraz astronomiczna zima, a w związku z tym mamy dla Państwa konkurs fotograficzny pod nazwą „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”.

W sochocińskiej gminie nie brakuje przecież niesamowitych zakątków i pięknych, ciekawych miejsc, które warto uwiecznić.

Na Wasze zdjęcia czekamy do dnia 29 lutego 2024 roku. Fotografie, wraz z kartą zgłoszenia udziału w naszym konkursie należy przesłać na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – nr telefonu 23 661 80 01 (wew. 48).

Zapraszamy i zachęcamy zatem do wyprawy i zabawy w fotografowanie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, a także inne informacje dotyczące konkursu, na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Zima potrafi być piękna, mamy nadzieję, że choć trochę będzie biała, i będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Skip to content