Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 3°C

Porządki w gminie Sochocin. Wspólnymi siłami posprzątają śmieci z rowów i poboczy

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Idzikowicach i mieszkańcy sołectwa zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do akcji sprzątania rowów i poboczy. Porządkowany będzie odcinek od cmentarza wojennego w miejscowości Bolęcin do cmentarza parafialnego w Królewie. Zbiórka do wielkiego porządkowania w sobotę, 25 marca, o godzinie 9.00, obok budynku OSP Idzikowice.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają: bezpieczeństwo, opiekę medyczną, kamizelki odblaskowe, wodę do picia, worki na śmieci, a także środki do mycia rąk.

Po przeprowadzeniu instruktażu prawidłowego zachowania się na drodze, podzieleniu na grupy i rozdaniu worków na śmieci, rozpocznie się szczytna akcja sprzątania, którą zakończy wspólne biesiadowanie przy ognisku. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest również nagroda niespodzianka.

Ci, którzy zechcą przyjść, powinni zabrać ze sobą rękawiczki.

Zdjęcie: z akcji sprzątania Idzikowic i okolic z roku 2022

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content