Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 4°C

Kontrole nieruchomości nieprzyłączonych do gminnej sieci kanalizacyjnej

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

uprzejmie informujemy,

że od poniedziałku, 20 marca uprawnieni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Sochocin i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Sochocinie, rozpoczną na terenie Sochocina kontrole nieruchomości, dotyczące obowiązku określonego w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2022 r. poz. 2519 ze zm.), tj. do przyłączenia nieruchomości do gminnej sieci kanalizacyjnej.

Kontrole mają na celu zwiększenie liczby mieszkańców korzystających z sieci kanalizacyjnej, co jest niezbędne do spełnienia art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gdzie właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku, poprzez przyłączenie swojej nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

W trakcie kontroli właściciele nieruchomości będą informowani o obowiązku przyłączenia posesji do sieci kanalizacji sanitarnej i o ewentualnych sankcjach grożących za niewykonanie tego obowiązku. Sprawdzany będzie faktyczny sposób odprowadzania ścieków z danej nieruchomości.

Wszyscy mieszkańcy, którzy mają pytania bądź wątpliwości związane z przyłączeniem się do gminnej sieci kanalizacyjnej, proszeni są o kontakt z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie, przy ulicy Żeromskiego 21. Informacje udzielane są również telefonicznie, pod numerem telefonu 23 661 81 20. Wszystkie wymagane wnioski i druki są dostępne w siedzibie sochocińskiego przedsiębiorstwa, a także na stronie, pod następującym adresem internetowym: http://zaklad.sochocin.pl/.

Przypomnijmy jeszcze, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, to właśnie właściciele posesji, którym stworzono taką możliwość techniczną, mają obowiązek przyłączenia swoich nieruchomości do wybudowanej sieci kanalizacyjnej. Obowiązek ten nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content