Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Kontrole nieruchomości nieprzyłączonych do gminnej sieci kanalizacyjnej

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

uprzejmie informujemy,

że od poniedziałku, 20 marca uprawnieni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Sochocin i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Sochocinie, rozpoczną na terenie Sochocina kontrole nieruchomości, dotyczące obowiązku określonego w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2022 r. poz. 2519 ze zm.), tj. do przyłączenia nieruchomości do gminnej sieci kanalizacyjnej.

Kontrole mają na celu zwiększenie liczby mieszkańców korzystających z sieci kanalizacyjnej, co jest niezbędne do spełnienia art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gdzie właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku, poprzez przyłączenie swojej nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

W trakcie kontroli właściciele nieruchomości będą informowani o obowiązku przyłączenia posesji do sieci kanalizacji sanitarnej i o ewentualnych sankcjach grożących za niewykonanie tego obowiązku. Sprawdzany będzie faktyczny sposób odprowadzania ścieków z danej nieruchomości.

Wszyscy mieszkańcy, którzy mają pytania bądź wątpliwości związane z przyłączeniem się do gminnej sieci kanalizacyjnej, proszeni są o kontakt z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie, przy ulicy Żeromskiego 21. Informacje udzielane są również telefonicznie, pod numerem telefonu 23 661 81 20. Wszystkie wymagane wnioski i druki są dostępne w siedzibie sochocińskiego przedsiębiorstwa, a także na stronie, pod następującym adresem internetowym: http://zaklad.sochocin.pl/.

Przypomnijmy jeszcze, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, to właśnie właściciele posesji, którym stworzono taką możliwość techniczną, mają obowiązek przyłączenia swoich nieruchomości do wybudowanej sieci kanalizacyjnej. Obowiązek ten nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content