Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Pozimowe sprzątanie poboczy i rowów w gminie Sochocin [ZDJĘCIA]

W sobotę, 25 marca, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Idzikowicach i mieszkańcy sołectwa oraz pobliskich miejscowości wzięli udział w szczytnej akcji sprzątania rowów i poboczy. Wysprzątany został odcinek od cmentarza wojennego w miejscowości Bolęcin do cmentarza parafialnego w Królewie, co daje łącznie ponad 6 kilometrów drogi. Zadbano też o boczne drogi gminne w Idzikowicach.

W akcji uczestniczyło 35 osób. Długo można by wymieniać, jakie „skarby” złowili przy drodze. Oprócz standardowych butelek, puszek i reklamówek ze śmieciami, tym razem na całe szczęście obyło się bez wielkogabarytowych odpadów. Łącznie napełniono ponad 100 worków śmieci o pojemności 120 litrów. Na koniec wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali nagrody niespodzianki, a całość zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

Organizatorzy nie zamierzają jednak spocząć na laurach i już z tego miejsca zapowiadają oraz serdecznie zapraszają na kolejne porządki Idzikowic i okolic.

Dodajmy jeszcze, że to już piąta taka inicjatywa, zorganizowana przez jednostkę OSP Idzikowice i mieszkańców sołectwa. Podczas ubiegłorocznej akcji, która odbyła się na początku kwietnia napełniono około 115 worków śmieci o pojemności 120 litrów.

Gratulujemy inicjatywy i zaangażowania.

Pamiętajmy, że takie akcje mają nie tylko walory czysto estetyczne, ale też edukacyjne. Skorzystamy z tego wszyscy.

Partnerami wydarzenia byli: Nadleśnictwo Płońsk, Miasto i Gmina Sochocin, a także Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Sochocinie.

Foto: KW, Radio Płońsk 93,6 FM

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content