Czwartek 30 listopada 2023 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego | słabe opady śniegu -6°C

Program „Polski Ład”: kolejne drogi gminne do przebudowy i rozbudowy

Kolejne dobre informacje dla mieszkańców miasta i gminy Sochocin, tym razem Kondrajca, Jędrzejewa, Kuchar Żydowskich i Podsmardzewa. W piątek, 20 stycznia burmistrz Jerzy Ryziński, przy kontrasygnacie skarbnika Marzanny Kucharzak podpisał umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych na terenie miasta i gminy Sochocin – etap II”, w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach drugiego etapu zostaną zrealizowane trzy następujące odcinki drogowe:

  • rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Kondrajec (1 km),
  • rozbudowa drogi gminnej relacji Jędrzejewo–Kuchary Żydowskie (1,170 km),
  • przebudowa drogi gminnej w miejscowości Podsmardzewo (1 km).

Zakres wyżej wymienionych zadań obejmuje między innymi: wykonanie nawierzchni jezdni asfaltowej, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego, wykonanie zjazdów z kruszywa łamanego, wykonanie lub oczyszczenie elementów odwodnienia drogi, a także wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Wykonawcą inwestycji jest sochaczewska firma Drog-Bet Marcin Głuchowski, a termin zakończenia wszelkich prac drogowych ustalono na dzień 30 września 2023 roku. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia inwestycyjnego wynosi blisko 4 miliony 848 tysięcy złotych.

Przypomnijmy jeszcze, że w piątek, 13 stycznia podpisano umowę na realizację zadania pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych na terenie miasta i gminy Sochocin – etap I”, również w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Mowa tu konkretnie o przebudowie drogi gminnej w Drożdżynie (1 km), rozbudowie drogi gminnej w Rzach (0,882 km) i przebudowie drogi gminnej w Żelechach (0,860 km). Tutaj całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 3 miliony 648 tysięcy złotych.

W ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, miasto i gmina Sochocin otrzymała 10 237 966,00 złotych dofinansowania.

Serdeczne podziękowania za wsparcie składamy na ręce premiera Mateusza Morawieckiego, a także Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika.

Do sprawy z pewnością powrócimy.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2023 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie i Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja wordowska)

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja .pdf)

Informacje dot. przetwarzania danych zbieranych podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto i gminę Sochocin (wersja wordowska)

Skip to content