Rodzinny Rajd Rowerowy przejechał przez gminę Sochocin [ZDJĘCIA]

Rodzinny Rajd Rowerowy przejechał przez gminę Sochocin [ZDJĘCIA]

W sobotę, 18 czerwca, blisko 35 osób zdecydowało się wsiąść na rower i ruszyć na trasę rajdu rowerowego, po malowniczych zakątkach gminy Sochocin. Ponownie za środek transportu posłużyły więc wyłącznie rowery. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa.

Wszystko rozpoczęło się od Sochocina i Izby Pamiątkowej Guzikarstwa oraz kościoła pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela, gdzie proboszcz sochocińskiej parafii, ksiądz Czesław Stolarczyk przedstawił historię świątyni. Następnie grupa rowerzystów wyruszyła w kierunku miejscowości Kuchary Królewskie, celem zwiedzenia szkółki leśnej. Potem udało się dotrzeć do punktu docelowego rowerowego rajdu – Idzikowic.

W stadninie koni w Idzikowicach na wszystkich czekały chłodne napoje, grochówka, kiełbaska i kaszanka oraz chleb ze smalcem, a także pokaz jazdy konnej. Na koniec wszystkim uczestnikom rozdano pamiątkowe medale tegorocznej edycji rajdu rowerowego. Nie zabrakło też symbolicznego, pamiątkowego zdjęcia.

Organizatorem sobotniego wydarzenia było miasto i gmina Sochocin, natomiast partnerzy turystycznej imprezy, to: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie, Nadleśnictwo Płońsk, Stadnina koni „Kubuś” w Idzikowicach, Ochotnicza Staż Pożarna w Sochocinie i Ochotnicza Straż Pożarna w Idzikowicach.

Skip to content