Rząd przedłużył czas na oddawanie głosów w projekcie „Pod biało-czerwoną”

Rząd przedłużył czas na oddawanie głosów w projekcie „Pod biało-czerwoną”

„Pod biało-czerwoną” to akcja dla gmin, które zbiorą odpowiednią liczbę podpisów wyrażających chęć wywieszenia w miejscu publicznym flagi narodowej. Zakup masztu i flagi sfinansuje rząd.

Do realizacji projektu, dla gmin do 20 tys. mieszkańców, należy zebrać 100 głosów. Liczba oddanych głosów poparcia dla sochocińskiej gminy wynosi obecnie 143 głosy.

Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Akcję ogłoszono pod koniec sierpnia, a zbiórka podpisów potrwa do 31 grudnia do godz. 23.59. Pierwotnie głosowanie miało się zakończyć 11 listopada – w Narodowe Święto Niepodległości. Opublikowanie listy gmin objętych programem „Pod biało-czerwoną” nastąpi 31 stycznia 2021 roku.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom za dotychczasowe zaangażowanie i oddane głosy, i serdecznie zachęcamy do dalszego głosowania bez względu na wymogi minimalne. Zatem do dzieła: https://bialoczerwona.www.gov.pl/.

Skip to content