Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Sochocin grał z największą orkiestrą świata. Zebrano ponad 18 tysięcy złotych [FOTO]

Do godziny 13.00 na sochocińskich ulicach można było spotkać wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a po południu mieszkańcy miasta i gminy Sochocin mogli wspólnie grać z Orkiestrą w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Na ulicach Sochocina kwestowało 22 wolontariuszy. Do puszek największej orkiestry świata trafiło 8796,03 zł. Dużą popularnością cieszyły się również licytacje, z których uzyskano 5648,15 zł. Ale to nie wszystko. W tym roku razem ze sztabem w Sochocinie pieniądze zbierała także grupa foczek i morsów z Nowego Miasta, która do wspólnego koszyczka dorzuciła aż 3782,86 zł. To oznacza, że w sumie podczas 31. finału WOŚP zebrano 18 227,04 zł.

Dodajmy, że w tym roku Orkiestra w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie zagrała już po raz 16. Łączna kwota, jaką udało się zebrać na przestrzeni tych 16 lat, w trakcie wszystkich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sochocinie wynosi nieco ponad 134 tysiące złotych.

Podczas niedzielnej akcji dopisali nie tylko mieszkańcy miasta i gminy Sochocin, którzy licznie przybyli do sochocińskiego domu kultury, ale też lokalni artyści. Na scenie można było zobaczyć występ kapeli folkowej.

Zdjęcia: prywatne zbiory Kamila Wojciechowskiego

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content