Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Sochocin grał z największą orkiestrą świata. Zebrano ponad 18 tysięcy złotych [FOTO]

Do godziny 13.00 na sochocińskich ulicach można było spotkać wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a po południu mieszkańcy miasta i gminy Sochocin mogli wspólnie grać z Orkiestrą w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Na ulicach Sochocina kwestowało 22 wolontariuszy. Do puszek największej orkiestry świata trafiło 8796,03 zł. Dużą popularnością cieszyły się również licytacje, z których uzyskano 5648,15 zł. Ale to nie wszystko. W tym roku razem ze sztabem w Sochocinie pieniądze zbierała także grupa foczek i morsów z Nowego Miasta, która do wspólnego koszyczka dorzuciła aż 3782,86 zł. To oznacza, że w sumie podczas 31. finału WOŚP zebrano 18 227,04 zł.

Dodajmy, że w tym roku Orkiestra w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie zagrała już po raz 16. Łączna kwota, jaką udało się zebrać na przestrzeni tych 16 lat, w trakcie wszystkich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sochocinie wynosi nieco ponad 134 tysiące złotych.

Podczas niedzielnej akcji dopisali nie tylko mieszkańcy miasta i gminy Sochocin, którzy licznie przybyli do sochocińskiego domu kultury, ale też lokalni artyści. Na scenie można było zobaczyć występ kapeli folkowej.

Zdjęcia: prywatne zbiory Kamila Wojciechowskiego

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content