Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 4°C

Sochocin grał z największą orkiestrą świata. Zebrano ponad 18 tysięcy złotych [FOTO]

Do godziny 13.00 na sochocińskich ulicach można było spotkać wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a po południu mieszkańcy miasta i gminy Sochocin mogli wspólnie grać z Orkiestrą w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Na ulicach Sochocina kwestowało 22 wolontariuszy. Do puszek największej orkiestry świata trafiło 8796,03 zł. Dużą popularnością cieszyły się również licytacje, z których uzyskano 5648,15 zł. Ale to nie wszystko. W tym roku razem ze sztabem w Sochocinie pieniądze zbierała także grupa foczek i morsów z Nowego Miasta, która do wspólnego koszyczka dorzuciła aż 3782,86 zł. To oznacza, że w sumie podczas 31. finału WOŚP zebrano 18 227,04 zł.

Dodajmy, że w tym roku Orkiestra w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie zagrała już po raz 16. Łączna kwota, jaką udało się zebrać na przestrzeni tych 16 lat, w trakcie wszystkich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sochocinie wynosi nieco ponad 134 tysiące złotych.

Podczas niedzielnej akcji dopisali nie tylko mieszkańcy miasta i gminy Sochocin, którzy licznie przybyli do sochocińskiego domu kultury, ale też lokalni artyści. Na scenie można było zobaczyć występ kapeli folkowej.

Zdjęcia: prywatne zbiory Kamila Wojciechowskiego

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content