Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Sochocin. Mieszkańcy uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

Dzień 11 listopada 1918 roku, to przełomowa data w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach narodu polskiego. Po 123 latach niewoli nadeszła upragniona wolność – Polska odzyskała niepodległość. W tym roku obchodzimy 104. rocznicę upamiętniającą ten ważny dzień w historii naszego kraju.

Uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie, z udziałem mieszkańców, delegacji, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz samorządowych rozpoczęły się gminne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy świętujący przeszli do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Tu na scenie pojawiła się młodzież z sekcji teatralno-kabaretowej „Animagia”, a o oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Sochocin, pod batutą kapelmistrza Rafała Szymańskiego. Nie zabrakło oczywiście patriotycznych pieśni i wierszy, a także występu grupy tanecznej.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content