Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 3°C

Sochocin. Mieszkańcy uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

Dzień 11 listopada 1918 roku, to przełomowa data w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach narodu polskiego. Po 123 latach niewoli nadeszła upragniona wolność – Polska odzyskała niepodległość. W tym roku obchodzimy 104. rocznicę upamiętniającą ten ważny dzień w historii naszego kraju.

Uroczystą mszą świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie, z udziałem mieszkańców, delegacji, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz samorządowych rozpoczęły się gminne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy świętujący przeszli do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Tu na scenie pojawiła się młodzież z sekcji teatralno-kabaretowej „Animagia”, a o oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Sochocin, pod batutą kapelmistrza Rafała Szymańskiego. Nie zabrakło oczywiście patriotycznych pieśni i wierszy, a także występu grupy tanecznej.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content