Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 22 kwietnia 2024 | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera | zachmurzenie duże 5°C

Sprawdź, co zrobiliśmy w ramach „MIAS Mazowsze 2021” [GALERIA]

Źródło grafiki: www.mazovia.pl

W 2021 roku gmina Sochocin, z pozyskanych środków z budżetu województwa mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze”, a także z funduszy sołeckich, zrealizowała pięć zadań. Wsparcie z projektu przyznane zostało sołectwom z: Kuchar Żydowskich, Milewa, Koliszewa, Bud Gutarzewskich oraz Rzów.

Celem inicjatywy jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców sołectw, poprzez udzielanie przez województwo mazowieckie wsparcia finansowego gminom, realizującym zadania istotne dla społeczności lokalnej. Przypomnijmy, że w ramach „MIAS Mazowsze 2021” gminy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 000 zł dla jednego projektu. Warto również podkreślić, że gmina Sochocin mogła złożyć maksymalnie sześć wniosków, z czego w pierwszej kolejności rozpatrywanych przez województwo było pięć wniosków o przyznanie pomocy finansowej wskazanych przez sochocińską gminę jako najbardziej priorytetowe.

Pierwsze toZakup i montaż elementów na teren rekreacyjny w miejscowości Kuchary Żydowskie”. Ogólna kwota zadania to 17 927,25 zł, z czego 8963,63 zł stanowiły środki z funduszu sołeckiego, natomiast pozostała część kwoty to dotacja z „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021”. W ramach zadania zostały zakupione i zamontowane elementy siłowni zewnętrznej, tj.: orbitrek, biegacz i wioślarz, a także elementy wyposażenia placu zabaw: podwójna huśtawka, kiwak, ławka oraz kosz na śmieci.

Zakup i montaż elementów na teren rekreacyjny w miejscowości Milewo” pochłonął 33 810,36 zł. Dotacja w ramach MIAS to 10 000 zł. Środki własne gminy stanowiły przy tym 23 810,36 zł, w tym 18 218,88 zł pochodziło z funduszu sołeckiego. W Milewie zamontowano następujące urządzenia: kiwak, podwójną huśtawkę, zestaw zabawowy, huśtawkę wahadłową, ławkę, kosz na śmieci oraz tablicę informacyjną.

W przypadku Wykonania oświetlenia w miejscowości Koliszewo” ogólna kwota zadania wyniosła 24 400 zł, w tym 14 400 zł stanowiły pieniądze z funduszu sołeckiego oraz 10 000 zł dotacja w ramach MIAS. Do Koliszewa zakupiono i zamontowano tam cztery lampy solarne, czyli takie, które ładowane są energią słoneczną.

Z kolei Wykonanie oświetlenia w miejscowości Budy Gutarzewskie” kosztowało 18 300 zł. Na tę kwotę złożyły się pieniądze z funduszu sołeckiego w wysokości 9150 zł, a drugie tyle to dotacja w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021”. W ramach zadania w Budach Gutarzewskich stanęły trzy lampy solarne.

Na Wykonanie oświetlenia w miejscowości Rzy” gmina Sochocin wydała 24 400 zł. Dotacja z „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021” wyniosła 10 000 zł. Środki własne gminy to 14 400 zł, w tym 13 868,10 zł pochodziło z funduszu sołeckiego. W Rzach pojawiły się cztery uliczne lampy solarne.

Każde zrealizowane zadanie ma pozytywny wpływ na poprawę życia naszych mieszkańców. W gminie Sochocin Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw jest realizowany w znacznym stopniu dzięki dodatkowemu wsparciu z funduszy sołeckich. To sprawia, że realizacja tych zadań staje się wspólną inicjatywą mieszkańców – wpływa na ich zaangażowanie w życie społeczne i działanie na rzecz rozwoju lokalnego, a także wyrównania szans – powiedział burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content