Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Sprzedaż końcowa węgla dla mieszkańców

Miasto i Gmina Sochocin na podstawie art. 14a ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. po 2236 z późn. zm.) ogłasza sprzedaż końcową paliwa stałego.

Wnioski o zakup paliwa stałego można składać do Urzędu Miasta i Gminy w Sochocinie, ul. Guzikarzy 9, 09-110 Sochocin do dnia 21 lipca 2023 r.

Do sprzedaży końcowej przeznacza się:

  • 3,66 tony węgla sortymentu „groszek” w cenie 2000,00 zł brutto/tonę;
  • 18,57 tony węgla sortymentu „orzech” w cenie 2000,00 zł brutto/tonę.

Wniosek o zakup paliwa stałego może złożyć osoba fizyczna będąca mieszkańcem dowolnej gminy. W przypadku mieszkańców innej gminy do wniosku należy załączyć zaświadczenie potwierdzenie wypłacenia dodatku węglowego na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi osoba fizyczna, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym lub pozytywne rozpatrzenie wniosku o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego.

Zgodnie z art. 14a ust. 19 ustawy do sprzedaży końcowej nie stosuje się ograniczeń ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content