Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 17°C

Stadion Gminny w Sochocinie będzie miał oświetlenie

Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę w sprawie przyznania pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu pod nazwą „Mazowsze dla sportu 2022”.

Na mocy tej uchwały, wniosek na realizację zadania pn. „Wykonanie oświetlenia boiska na Stadionie Gminnym w Sochocinie”, złożony przez Miasto i Gminę Sochocin, uzyskał wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 230 tysięcy zł. Przewidywany koszt całkowity przedsięwzięcia wynosi 332,1 tys. zł.

Projekt obejmuje budowę sześciu masztów oświetleniowych, po trzy z obu stron boiska. Naświetlacze zamontowane zostaną na belkach poprzecznych.

Boisko sportowe, wraz z oświetleniem będzie przeznaczone do użytkowania przez mieszkańców miasta i gminy Sochocin, a także Gminny Klub Sportowy Wkra Sochocin.

Obiekt będzie stanowił bazę sportową oraz treningową dla grup: dzieci, młodzieżowych i dorosłych Gminnego Klubu Sportowego Wkra Sochocin, będąc jednocześnie ogólnodostępnym dla wszystkich mieszkańców sochocińskiej gminy – nawet w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, baza sportowa na Mazowszu z roku na rok się powiększa.

– Widzimy jak dużym zainteresowaniem samorządów lokalnych cieszy się nasz program. To utwierdza nas w przekonaniu, że mieszkańcy chcą aktywnie spędzać czas, ale potrzebują do tego odpowiedniej przestrzeni. Dlatego w tym roku na inwestycje sportowe przeznaczamy rekordowe 41 mln zł. To 10 mln zł więcej niż w ubiegłym roku – zaznacza marszałek.

„Mazowsze dla sportu 2022”, to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie ciechanowskim wsparcie w wysokości 5,3 mln zł trafi na realizację 26 inwestycji.

Pozyskane z budżetu województwa mazowieckiego środki samorządy przeznaczą na budowę, modernizację czy też remont obiektów sportowych, takich jak: hale i boiska sportowe, korty tenisowe, skateparki, lodowiska czy też obiekty do uprawiania sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), place sportowo-rekreacyjne.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycja w Sochocinie będzie zrealizowana najpóźniej do dnia 31 grudnia 2022 roku.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content