Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie duże 11°C

Trwa montaż oświetlenia solarnego w gminie Sochocin

Trwa montaż oświetlenia solarnego w gminie Sochocin

Gmina Sochocin stawia na ekologię. W ramach funduszu sołeckiego, w poszczególnych miejscowościach trwa instalacja ulicznych lamp solarnych, czyli takich, które ładowane są energią słoneczną. Trzy lampy stanęły już w Koliszewie i dwie w Smardzewie.

Ponadto po dwie kolejne lampy pojawią się w Idzikowicach, Pruszkowie i Kolonii Sochocin, natomiast pojedyncze lampy zostaną zamontowane też w miejscowościach: Jędrzejewo, Kołoząb, Kuchary Żydowskie, a także Niewikla.

Montaż lamp na terenie sochocińskiej gminy zaczął się w 2019 r., kiedy to zainstalowano dziewięć sztuk lamp solarnych. Trafiły do: Milewa, Pruszkowa, Ślepowron, Żelech, Bolęcina, Koliszewa i Sochocina. Wszystkie zmniejszą koszty związane zarówno z zużyciem energii niezbędnej do oświetlenia gminnych ulic, dróg czy placów, jak i koszty eksploatacji urządzeń.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content