Umowa o dofinansowanie podpisana. Teraz wystarczy tylko czekać

Foto: print screen, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

W piątek, 10 grudnia wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał z burmistrzem miasta i gminy Sochocin Jerzym Ryzińskim umowę o dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg inwestycji drogowej, a chodzi konkretnie o modernizację drogi gminnej w miejscowości Milewo. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Kolejna droga na terenie sochocińskiej gminy zyska nawierzchnię asfaltową. Projekt zakłada wykonanie przebudowy drogi w Milewie. Przedsięwzięcie to obejmuje między innymi: wykonanie nowej podbudowy z kruszywa łamanego lub destruktu, położenie nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości 606 metrów, roboty odwodnieniowe, wykonanie poboczy oraz zjazdów z kruszywa naturalnego i kostki betonowej, a także montaż elementów poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na realizację zadania miasto i gmina Sochocin otrzyma wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 388 481,85 zł, co stanowi ponad 50% kosztów kwalifikowalnych inwestycji.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych), to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Foto: print screen, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Skip to content