Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Jarmark świąteczny 2021 w Sochocinie. Tak było w sobotę [GALERIA] [WIDEO]

W sobotę, 11 grudnia na sochocińskim rynku odbyła się kolejna już edycja gminnego jarmarku bożonarodzeniowego. Wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: pięknym rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi, świąteczne iluminacje, rozgrzewająca herbata, święty mikołaj – to tylko niektóre atrakcje sobotniej imprezy. Właśnie dlatego w grudniu miejscem, gdzie najmocniej w Sochocinie odczuć można atmosferę świąt, jest rynek.

Podczas jarmarku można było nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu, a także spoza miasta i gminy Sochocin. Wśród jarmarkowych specjałów znalazły się między innymi: artystycznie wykonane pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje.

Nie mogło oczywiście zabraknąć śnieżynki, elfa i świętego mikołaja, który chętnie pozował do wspólnych zdjęć i rozdawał czerwone czapeczki. W jego domku najmłodsi mogli sami ozdobić pierniki, udekorować bombki oraz stworzyć łańcuch choinkowy.

Atrakcją sochocińskiego jarmarku była również okolicznościowa, klimatyczna fotobudka.

Za wszelką pomoc w organizacji przedsięwzięcia bardzo serdecznie dziękujemy jednostkom Ochotniczej Staży Pożarnej w Sochocinie i Kołozębiu.

Organizatorem sobotniego wydarzenia było miasto i gmina Sochocin, współorganizatorem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, natomiast partnerem Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie.

 

Autor filmiku: Piotr Jezierski

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content