Urząd Miasta i Gminy Sochocin włączył się w akcję „Paczuszka dla maluszka”. Każdy może pomóc i skompletować wyprawkę dla niemowlaka

Grafika: Adrian Perec

Urząd Miasta i Gminy Sochocin przystąpił do inicjatywy pod nazwą „Paczuszka dla maluszka”, której organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jedną z form pomocy jest skompletowanie wyprawki dla niemowlęcia. To już ósma edycja tej szczytnej akcji.

W akcję można włączyć się, przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi i kosmetycznymi, m.in. takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, odzież, i zostawiając ją pod żywą choinką, która znajduje się w holu Urzędu Miasta i Gminy Sochocin. Wystarczy wziąć bombkę z choinkowego drzewka i w zamian za nią przynieść prezent – paczuszkę. Zebrane paczki zostaną przekazane do Fundacji Domy Samotnych Matek z Dziećmi w Kraśniewie. Akcja trwa do 21 grudnia, a jej finał odbędzie się 6 stycznia 2022 roku – jest to ostateczny termin przekazania darów.

Serdecznie zachęcamy wszystkich, by włączyli się do pomocy, a przez to dali coś z siebie potrzebującym – mówi burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

„Paczuszka dla maluszka”, to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są m.in.: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki i hospicja. Paczki trafiają do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz do podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Tylko w ubiegłym roku zebrano dary o wartości 2 mln zł.

Pamiętajmy, w czasie bożonarodzeniowych przygotowań, o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: https://paczuszkadlamaluszka.pl/.

Choinkę przekazał bezpłatnie Wojciech Korytowski z Kołozębia, za co oczywiście bardzo serdecznie dziękujemy.

Skip to content