Czwartek 30 listopada 2023 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego | słabe opady śniegu -5°C

Usuwali odpady pochodzące z działalności rolniczej

W dniach 4–5 października 2023 roku, na terenie miasta i gminy Sochocin przeprowadzono zbiórkę folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Od mieszkańców sochocińskiej gminy odebrano 121,265 ton odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Stosowną umowę na realizację tego projektu podpisali w dniu 27 czerwca br. pełnomocnik dyrektora Departamentu Ochrony Ziemi Jarosław Roliński oraz burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Koszt zadania wyniósł 65 483,10 zł, z czego 59 100,00 zł stanowiła dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Zadanie wykonała firma EKO SERWIS Kamil Rudziński, z siedzibą w Grudusku.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2023 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie i Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja wordowska)

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja .pdf)

Informacje dot. przetwarzania danych zbieranych podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto i gminę Sochocin (wersja wordowska)

Skip to content