Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 26 lutego 2024 | Imieniny: Mirosława, Aleksandra | zachmurzenie umiarkowane 0°C

Zbierali szkodliwy eternit z dachów

Enrico Pargaetzi, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, Wikimedia Commons

W październiku zakończono realizację zadania pod nazwą „Demontaż, odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Sochocin w 2023 roku – etap VIII”. Od mieszkańców sochocińskiej gminy odebrano 68,58 ton niebezpiecznego dla zdrowia azbestu.

Stosowną umowę na realizację tego projektu podpisali w dniu 16 czerwca prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka oraz burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Łączny koszt realizacji zadania wyniósł 34 892,29 zł, z czego 22 712,00 zł stanowiła dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Odbiór wyrobów zawierających azbest przeprowadziła firma PHU US-KOM Robert Kołodziejski, z siedzibą w Gostyninie.

Zadanie pn. „Demontaż, odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Sochocin w 2023 roku – etap VIII” dofinansowano, dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs fotograficzny „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

rozpoczęła się kalendarzowa oraz astronomiczna zima, a w związku z tym mamy dla Państwa konkurs fotograficzny pod nazwą „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”.

W sochocińskiej gminie nie brakuje przecież niesamowitych zakątków i pięknych, ciekawych miejsc, które warto uwiecznić.

Na Wasze zdjęcia czekamy do dnia 29 lutego 2024 roku. Fotografie, wraz z kartą zgłoszenia udziału w naszym konkursie należy przesłać na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – nr telefonu 23 661 80 01 (wew. 48).

Zapraszamy i zachęcamy zatem do wyprawy i zabawy w fotografowanie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, a także inne informacje dotyczące konkursu, na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Zima potrafi być piękna, mamy nadzieję, że choć trochę będzie biała, i będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Skip to content