Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 15 lipca 2024 | Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida | bezchmurnie 29°C

W Kucharach Królewskich pobiegli dla Gabrysi [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 10 marca w Kucharach Królewskich Stowarzyszenie Płońscy Patrioci zorganizowało zimowy bieg z cyklu kwartet biegowy „Cztery pory roku 2024”. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na leczenie i rehabilitację mieszkanki gminy Sochocin Gabrysi Grudzickiej, która przyniosła łącznie 8532 zł.

Rywalizacja toczyła się na dystansie 5 kilometrów, zarówno w kategorii biegaczy, jak i kijkarzy. Każdy uczestnik, który ukończył bieg lub marsz nordic walking, otrzymał pamiątkowy medal, a trójka najszybszych uczestników biegu oraz marszu z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn, statuetki. Nie zabrakło również biegów dla najmłodszych.

Podczas ceremonii dekoracji, statuetki najlepszym wręczali Starosta Powiatu Płońskiego Elżbieta Wiśniewska, a także radny Rady Powiatu Płońskiego Jacek Ryziński.

Wszystkie środki finansowe z wpisowego, zebrane od uczestników biegu zimowego zostaną przekazane na specjalistyczną terapię i rehabilitację Gabrysi Grudzickiej, mieszkanki sochocińskiej gminy. Gabrysia jest dzieckiem cierpiącym na autyzm atopowy i wymaga codziennej intensywnej terapii. Ostatecznie akcja pomocy przyniosła 8532 zł.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków powiatu płońskiego w ramach konkursu ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2024 roku.

Miasto i gmina Sochocin była, obok Starostwa Powiatowego w Płońsku i Nadleśnictwa Płońsk, partnerem imprezy.

Wyniki:

Bieg – mężczyźni: 1. Piotr Bronowski, 2. Paweł Kątniak, 3. Kamil Szeligowski.

Bieg – kobiety: 1. Klaudia Jaworska, 2. Alicja Czytrzyńska, 3. Monika Gęsiarz.

Marsz nordic walking – mężczyźni: 1. Marcin Radomski, 2. Tomasz Kościelny, 3. Daniel Szymański.

Marsz nordic walking – kobiety: 1. Karina Bieńkowska, 2. Justyna Sawicka, 3. Aneta Korzeniowska.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content