Wtorek 09 sierpnia 2022 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty | blank zachmurzenie umiarkowane 22°C

W Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin ruszył punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”

Informujemy, że od 1 lipca 2021 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin został uruchomiony punkt konsultacyjno-informacyjny rządowego programu priorytetowego pod nazwą „Czyste powietrze”.

Punkt informacyjny ma na celu ułatwienie mieszkańcom aplikowanie o dofinansowanie oraz umożliwia uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji dotyczących zasad programu.

Utworzenie punktu jest realizacją zawartego porozumienia, pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a Miastem i Gminą Sochocin.

Gmina została włączona do wsparcia i obsługi beneficjentów w procesie składania wniosków o podstawowy i o podwyższony poziom dofinansowania w ramach programu, pomocy w uzyskaniu i rozliczaniu dofinansowania.

Mieszkańcy miasta i gminy Sochocin mogą skorzystać z pomocy pracownika tutejszego urzędu przy składaniu i rozliczaniu wniosku.

Pracownik urzędu zapewni:

  • udzielenie informacji o zasadach programu osobom zainteresowanym złożeniem wniosku o dofinansowanie,
  • wsparcie beneficjenta w zakresie przygotowania wniosku, złożenia i jego wydruku,
  • dostępność materiałów informacyjnych i promocyjnych o programie,
  • pomoc wnioskodawcom przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnieniu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

Mamy nadzieję, że funkcjonowanie punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowania, między innymi do wymiany kotłów, przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych, a w efekcie do poprawy jakości powietrza na terenie miasta i gminy Sochocin.

Mając na względzie bezpieczeństwo pracowników i mieszkańców, przyjęcia interesantów odbywać się będą po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu i godziny.

Kontakt telefoniczny: 23 661 80 01, wew. 29.

Informacje na temat programu „Czyste powietrze” można uzyskać w punkcie konsultacyjnym mieszczącym się w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ul. Guzikarzy 9, pok. nr 11 – I piętro (czynnym w każdy poniedziałek i środę w godzinach 10.00–15.00). Zachęcamy do korzystania z punktu.

Szczegółowe informacje na temat programu „Czyste powietrze” dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pod adresem: https://wfosigw.pl/czyste-powietrze.

blank

 

blank blank blank

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content